Charkov, Ukrajina

Charkov po raketovém ostřelování, ilustrační fotografie.

Válka na Ukrajině: Rusové útočili raketami na Charkov, na záporožské frontě operuje Spetsnaz

Rusové v noci z neděle na pondělí ostřelovali druhé největší ukrajinské město Charkov. Ruští váleční blogeři zřejmě na popud Kremlu musejí zamlčovat některé informace o ruských neúspěších, a to v čele s ukrajinským útokem na Čonharský most vedoucí směrem od Melitopolu na Krym. Černomořská flotila nechává proplouvat lodě pod neutrální vlajkou do ukrajinských přístavů. 
Válka na Ukrajině: Noční záběry Kyjeva

Rusko v noci útočilo na Kyjev, Charkov či Dnipro. Zemřely nejméně dvě osoby

V noci na dnešek došlo k sérii ruských útoků na Ukrajinu, které si vyžádaly nejméně dvě oběti na životech a několik zraněných. Podle agentur AFP a Reuters výbuchy hlásily z měst Kyjev, Charkov a Dnipro, byla aktivována protivzdušná obrana. V důsledku těchto událostí byl vyhlášen protiletecký poplach po celé zemi, který trval přes hodinu.
Válka na Ukrajině

Rusko opět masivně útočí: Ukrajina hlásí další vzdušné údery, ve městech hřmí exploze

Ukrajinská města a energetická infrastruktura se v noci na dnešek staly terčem nové vlny ruských vzdušných útoků, první po zhruba třech týdnech. Sirény se rozezněly napříč celou Ukrajinou, výbuchy se ozývaly mimo jiné v Kyjevě. Údery si vyžádaly nejméně devět obětí. Ve Lvovské oblasti na západě Ukrajiny ruské rakety zasáhly rezidenční oblast, zahynulo nejméně pět lidí. Cherson na jihu hlásí tři mrtvé. 
Následky ostřelování Charkova ruskou invazní armádou

Charkov čelil ostřelování, hlášeni jsou dva zranění

Při dnešním ruském vzdušném útoku na průmyslové objekty v Charkově utrpěli zranění dva lidé. Podle agentury Reuters to oznámili místní představitelé. Ruská Belgorodská oblast, která sousedí s ukrajinskou Charkovskou oblastí, hlásí podle stanice BBC explozi v příhraničním městě Šebekino, při níž byl zraněn jeden člověk.
Charkov po raketovém ostřelování na začátku války.

V Charkově zavládla panika, mnoho lidí město opouští, říká Ukrajinka

Mnoho lidí v Charkově se bojí, že ze severu z Ruska přijde nový velký útok na město. I proto někteří Charkov opouštějí, říká v rozhovoru s ČTK Ukrajinka Natalija Zubarová. I v posledních dnech město na východě Ukrajiny zasáhlo několik raketových útoků, často byly vyhlašovány letecké poplachy a následně se ozvalo několik výbuchů. 
Charkov po raketovém ostřelování, ilustrační fotografie.

Charkov pod palbou. Ruská raketa podle starosty zasáhla dům v centru města

Ruské síly podnikly raketový útok na centrum Charkova na východě Ukrajiny a zasáhly tam bytový dům, uvedl na sociálních sítích starosta města Ihor Terechov. Podle hlavy oblastní správy Oleha Syněhubova při tomto útoku tři lidé utrpěli zranění. Ruskému ostřelování čelí také Doněcká oblast, kde kvůli němu podle oblastního šéfa Pavla Kyrylenka za uplynulých 24 hodin zemřeli čtyři lidé a 11 dalších utrpělo zranění.
Ukrajinský Charkov má letos vánoční strom na bezpečném místě, ve vestibulu metra (8. prosince 2022).

Charkov má letos vánoční strom ve vestibulu metra

Bez ohledu na to, že je Ukrajina ve válce s Ruskem, snaží se vedení Charkova vytvořit vánoční atmosféru. Ozdobený strom letos stojí na bezpečném místě v podzemním vestibulu jedné ze stanic metra tohoto druhého největšího ukrajinského města.
Charkov po raketovém ostřelování (6.3.2022, Ukrajina).

Soud poslal ruské vojáky za ostřelování Charkova na 11 let do vězení

Dvěma ruským vojákům obžalovaným z raketového ostřelování civilních cílů v ukrajinské Charkovské oblasti dnes ukrajinský soud vyměřil trest 11 a půl roku vězení. O rozsudku informoval server Ukrajinska pravda. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu před více než třemi měsíci je to druhý verdikt ukrajinské justice nad příslušníky ruské armády.
Ruská armáda, ilustrační fotografie

Rusové podle Kyjeva ostřelovali jaderný výzkumný institut v Charkově

Ruské síly ve čtvrtek ostřelovaly jaderný výzkumný institut v Charkově, uvedl poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Ostřelování vyvolalo požár, který se hasičům podařilo uhasit. Ke změnám v přírodním záření podle kanceláře prezidenta nedošlo. Informuje o tom agentura AP.

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 32 minutami

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

Češi by uvítali štědřejší sociální podporu od státu, ukázal průzkum

Státní sociální politiku hodnotí špatně 57 procent lidí, vyplývá z výsledků podzimního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejhůře vnímají Češi podporu bydlení a zajištění na stáří. Nejlépe si stát vede v oblastech zdravotnictví a školství. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy