Rusové v sobotu ostřelovali oblastní hlavní město Charkov na východě Ukrajiny. Zranění tam utrpělo nejméně pět civilistů. Ukrajinští vojáci zároveň zaznamenali dílčí postup na jihu země, na který se soustředí probíhající protiofenziva.
"Okupanti odpálili nejméně pět raket S-300 na Charkov. Podle předběžných informací od záchranářů bylo pět lidí zraněno," uvedl vedoucí pracovník oblastní vojenské správy Oleg Syněhubov. Zranění byla podle jeho slov lehčího či středně těžkého charakteru.
Na frontě zároveň Ukrajinci hlásí postup na několika místech na jihu země, informovala mluvčí Natalija Humenjuková podle agentury Unian. Rusové byli zatlačeni o jednotky kilometrů v rámci úspěšných ofenzivních operací. "Objektivně bychom potřebovali vyčistit alespoň třicetikilometrový pruh, aby to mělo nějaký účinek," připustila.
Boje nadále probíhají také na východě země. Už v pátek uvedl generální štáb ukrajinské armády, že se jednotkám podařilo osvobodit Andrijivku, která se nachází jižně od Bachmutu. O ten svádí obě strany tuhou bitvu prakticky od začátku války.
Ukrajina se agresi ze strany souseda brání od konce loňského února. Kyjev na začátku června letošního roku zahájil dlouho očekávanou protiofenzivu. Zatím bylo osvobozeno na 250 kilometrů čtverečních území.
Související
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
Jednání o míru je pro Putina jen zástěrka, varuje estonská rozvědka. Zanalyzovala, zda Rusko za rok napadne NATO
válka na Ukrajině , Charkov, Ukrajina , Armáda Ukrajina , Ruská armáda
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
před 1 hodinou
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
před 2 hodinami
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno před 2 hodinami
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
před 3 hodinami
Epidemické šíření chřipky v Česku. Odborníci vyhlížejí snižování aktivity
před 3 hodinami
Babiš v Rakousku a na Slovensku. S Ficem a Stockerem řešil evropské priority
před 4 hodinami
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
před 5 hodinami
Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu
před 5 hodinami
Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu
před 6 hodinami
Fiala prozradil, jak bude pokračovat jeho politická kariéra
před 7 hodinami
Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku
před 8 hodinami
Pavel odhalil svůj program na Mnichovské konferenci. Jede tam i Macinka
před 8 hodinami
Napadení v Chrudimi. Osoby se znaly, kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu
před 9 hodinami
Trump před lety mluvil s policií o Epsteinovi, odhalil dokument FBI
před 10 hodinami
Poslední rozloučení s Brejchovou má termín. Bude bez státních poct
před 11 hodinami
Lyžařskou kombinaci vyhrály Rakušanky, vrátila se Vlhová. V boulích se představil Kroupa
před 12 hodinami
K zimnímu počasí patří sníh. Meteorologové řekli, jaká je aktuální situace
včera
Tragickou nehodu na Šumpersku nepřežil důchodce. Žena utrpěla zranění
včera
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Klempíř na debatu s umělci nedorazil. Vymluvil se na jednání vlády
Umělci do poslední chvíle zvali ministra kultury Oto Klempíře (Motoristé) na pondělní veřejnou debatu v jednom z pražských divadel. Člen Babišovy vlády jim ale během dne vzkázal, že nedorazí. Dnes se však měl setkat se dvěma účastníky debaty.
Zdroj: Jan Hrabě