Ruské síly podnikly raketový útok na centrum Charkova na východě Ukrajiny a zasáhly tam bytový dům, uvedl na sociálních sítích starosta města Ihor Terechov. Podle hlavy oblastní správy Oleha Syněhubova při tomto útoku tři lidé utrpěli zranění. Ruskému ostřelování čelí také Doněcká oblast, kde kvůli němu podle oblastního šéfa Pavla Kyrylenka za uplynulých 24 hodin zemřeli čtyři lidé a 11 dalších utrpělo zranění.
"Centrum Charkova zasáhly dvě rakety nepřítele. Podle prvních zpráv jde o rakety S-300," uvedl dnes ráno Terechov na sociální síti Telegram. "Zatím víme o třech zraněných, 54leté ženě a dvou mužích ve věku 51 a 55 let," upřesnil šéf Charkovské oblasti Syněhubov s tím, že žena musela být převezena do nemocnice.
Rusové kromě v noci na dnešek také dvakrát ostřelovali město Družkivka v Doněcké oblasti, sdělil na stejné sociální síti šéf oblastní správy Kyrylenko. Zranění přitom podle něj utrpělo pět lidí. Ruské střely poničily v Družkivce čtyři obytné domy a školku, uvedl také.
Ruská armáda kromě toho dál podniká pozemní útoky v několika oblastech včetně Bachmutu na ukrajinském Donbasu, kde se podle britské vojenské rozvědky Ukrajinci ocitají v čím dál větší izolaci.
"V průběhu posledních týdnů Rusko dál zaznamenávalo malé úspěchy při své snaze Bachmut obklíčit," stojí v pravidelné analýze britského ministerstva obrany, které se odvolává na britskou vojenskou rozvědku. Podle stejného přehledu mají Rusové díky svému postupu možnost přímo ostřelovat dvě hlavní silnice, které používají Ukrajinci jako spojnici s městem.
O dobytí Bachmutu se Rusové snaží už několik měsíců, a to za cenu obrovských ztrát. Šéf ruské soukromé Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) soukromé společnosti Jevgenij Prigožin dnes podle agentury TASS sdělil, že ve čtvrtích v severní části města se bojuje doslova "o každou ulici". Reagoval přitom na novináře ruského webu pravda.ru, který ho požádal, aby okomentoval zprávy, že ukrajinské síly ustupují ze severu města.
"V severních čtvrtích Artemivsku (název Bachmutu z dob SSSR, pozn. ČTK) pokračují tvrdé boje o každou ulici, o každé schodiště. Je samozřejmě milé, že si média přejí ústup ukrajinských sil, ale neděje se tak ani ve čtvrtích na severu ani v těch na jihu či na východě," citovalo na telegramu Prigožinova slova jeho tiskové oddělení.
Související
Ruský útok na ukrajinský Charkov má 10 obětí. Zemřelo i dítě
Nezlomný Charkov: Město, kde noční život bují navzdory ruským útokům
Charkov, Ukrajina , válka na Ukrajině , Ruská armáda , Ukrajina
Aktuálně se děje
včera
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
včera
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
včera
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
včera
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
včera
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
včera
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
včera
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
včera
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
včera
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
včera
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
včera
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
včera
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
včera
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
včera
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
včera
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
včera
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
22. března 2026 21:51
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
22. března 2026 21:02
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
22. března 2026 19:54
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
22. března 2026 19:19
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
Česká výprava atletů se konečně dočkala medaile z halového světového šampionátu. V sobotu se o ni v polské Toruni postarala čtvrtkařka Lordes Gloria Manuel, která si navíc doběhla pro tu nejcennější z nich, když závod na 400 metrů ovládla osobním rekordem, tedy v čase 50,76 sekundy. Jedná se tak pro ni o první výrazný seniorský úspěch, kterým tak navázala na svůj titul juniorské mistryně světa.
Zdroj: David Holub