Rusové zasáhli v ukrajinském přístavu civilní loď, tvrdí Ukrajina

Ruské letectvo při vzdušném úderu na přístav v Oděské oblasti zasáhlo civilní loď plující pod liberijskou vlajkou, uvedlo ve středu večer jedno z operačních velitelství ukrajinské armády na telegramu. Lodivod zahynul, zranění utrpěli také tři členové posádky a jeden zaměstnanec přístavu. 

Ruští piloti podle ukrajinské armády vystřelili směrem k přístavu střelu Ch-31P. Loď dostala zásah do vrchní části, když vplouvala do blíže nespecifikovaného přístavu. Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici. Ukrajinský vicepremiér a ministr infrastruktury Oleksandr Kubrakov sdělil, že plavidlo sloužilo k přepravě železné rudy do Číny.

Podle Kubrakova šlo již o jednadvacátý útok na přístavní infrastrukturu od chvíle, kdy Moskva odstoupila od černomořské obilné dohody. "Za tuto dobu teroristická země poškodila více než 160 objektů infrastruktury a 122 dopravních prostředků," vyčíslil politik na facebooku.

Moskva po ukončení své účasti na dohodě oznámila, že bude považovat všechny lodě mířící do ukrajinských přístavů v Černém moři za potenciální přepravce vojenského materiálu. Některé části moře byly Ruskem prohlášeny za "dočasně nebezpečné" pro plavbu.

Kyjev reagoval recipročním opatřením, které platí pro lodě mířící do ruských či Ruskem okupovaných přístavů. Rovněž označil vody šesti ruských přístavů v Černém moři za zóny válečného rizika, příslušné varování zveřejnila ukrajinská státní hydrografická služba.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině lodní doprava Ruská armáda Ukrajina

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy