Slovenská policie obvinila z terorismu ženu, kterou dopravila z Kurdistánu

Policie na Slovensku podle televize Markíza obvinila z terorismu a dalších trestných činů ženu, kterou o víkendu dopravil do země z iráckého Kurdistánu vládní letecký speciál. Detaily k případu slovenské úřady zatím nezveřejnily.

Markíza uvedla, že žena čelí stíhání ze založení a podpory teroristické skupiny, válečného bezpráví a ohrožení mravní výchovy mládeže. Za to jí v případě prokázání viny u soudu hrozí až doživotí.

Podle televize není známo, co obviněná v Kurdistánu dělala a jak se tam dostala. Případem se zabývá elitní slovenská policejní jednotka.

Související

Andrej Danko

Danko absolvoval test na alkohol až druhý den, potvrdila policie

Slovenská policie v pondělí poskytla další informace k dopravní nehodě, kterou měl ve čtvrtek večer v Bratislavě místopředseda slovenské Národní rady a předseda Slovenské národní strany Andrej Danko. Především policisté prozradili, kdy politik absolvoval dechovou zkoušku na alkohol. 

Více souvisejících

Policie SR Terorismus

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy