Střelec v Torontu zabil pět lidí, zastřelila ho policie

Na předměstí kanadského Toronta zabil 73letý střelec pět lidí a jednoho dalšího člověka vážně zranil, pachatele zastřelila policie. Informovala o tom dnes agentura AP. Policie zatím nezveřejnila žádné podrobnosti, čin se odehrál v obytné budově na předměstí Vaughan.

"Děsivé místo činu. Máme šest mrtvých. Jeden z nich je pachatel. Dalších pět jsou jeho oběti," sdělil policejní náčelník James MacSween. O možném motivu střelce se zatím nic neví, policie ho neidentifikovala.

Ačkoli jsou případy střelby s vyšším počtem obětí v Kanadě ojedinělé a Toronto je považováno za jedno z nejbezpečnějších měst na světě, počet násilných činů tohoto typu tam narůstá. To vládu přimělo k předložení návrhu zákona, který by lidem zabránil v dovozu, nákupu nebo prodeji ručních zbraní kdekoli v zemi. Prodej a používání útočných zbraní Kanada zakázala už v roce 2020.

Kanaďany znepokojuje každý náznak, že by se jejich země mohla přiblížit stavu v sousedních Spojených státech, kde je násilí páchané střelnou zbraní prakticky na denním pořádku, připomíná AP.

Starosta Vaughanu Steven Del Duca dnešní střelbu označil za "strašlivou tragédii, která se odehrála jen několik dní před Vánoci a chanukou". Na svém twitterovém účtu pak vyjádřil soustrast pozůstalým rodinám.

Související

Více souvisejících

Kanada střelba v Kanadě

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Pavel Ľupták

Slovensko zažilo po atentátu na Fica další útok na politika

Slovensko řeší další útok na politika. Ve čtvrtek byl v okrese Turčianske Teplice fyzicky napaden poslanec Pavel Ľupták z poslaneckého klubu Slovenské národní strany (SNS). Informovala o tom agentura TASR s odkazem na stranu Národná koalícia/Nezávislí kandidáti. Policie potvrdila, že v případu zahájila trestní stíhání. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Joe Biden

Začíná klíčových 72 hodin. Biden připouští, že by mohl z voleb odstoupit, tvrdí americká média

Podle listu The New York Times začíná americký prezident Joe Biden připouštět, že by mohl prohrát listopadové volby a možná bude muset odstoupit z prezidentského klání. Vyplývá to z informací několika osob blízkých prezidentovi. Agentura Reuters uvedla, že někteří představitelé Demokratické strany považují Bidenovo odstoupení za otázku času. Podle televize CNN by se mohlo rozhodnout v příštích 72 hodinách.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Bob Newhart

Zemřel legendární americký komik Bob Newhart

Z USA přišla další velmi smutná zpráva. Ve věku 94 let zemřel legendární americký stand-up komik a herec Bob Newhart. Informoval o tom magazín People. Newhart zemřel ve čtvrtek 18. července ve svém domě v Los Angeles po sérii krátkých nemocí.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Trump přijal republikánskou nominaci: Buď společně povstaneme, nebo se rozpadneme. Pronesl historicky nejdelší projev

Donald Trump na závěr sjezdu Republikánské strany v Millwaukee pronesl historicky nejdelší projev, v němž přijal nominaci na kandidaturu na prezidenta USA. Hovořil o mnoha tématech, vyhnul se ale potratům, Covidu a většinou také prezidentu Joeovi Bidenovi. Zdá se, že naplňuje slib o méně rozdělující kampani.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy