Tragédie po svatbě v Austrálii. Autobus se převrátil, nejméně 10 mrtvých

Nedělní noční nehoda autobusu v Austrálii si vyžádala nejméně 10 mrtvých a 25 zraněných. Jeden z pacientů je stále v ohrožení života. Vozidlo se převrátilo na cestě ze svatby, novomanželé mezi oběťmi nejsou. 

Cestující se podle BBC vraceli ze svatby ve vinařství v populární vinařské oblasti Hunter Valley, když se s nimi převrátil autobus. Novomanželé v něm neseděli. Policie už obvinila osmapadesátiletého řidiče, příčina nehody je předmětem vyšetřování.

K nehodě došlo zhruba půl hodiny před půlnocí místního času, když byla nad oblastí hustá mlha. Autobus se převrátil, když se otáčel na kruhovém objezdu u sjezdu z dálnice. Podle úřadů je aktuálně zpátky na kolech. 

Podle serveru ABC News zůstává v nemocnici patnáct zraněných osob, přičemž jeden z pacientů je v kritickém, ale stabilizovaném stavu. Nedělní nehoda je už tak nejhorším incidentem svého druhu v Austrálii od roku 1994.

Související

Více souvisejících

Nehody autobusů Autobusy Austrálie

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 14 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy