U slovenských voleb zasahovali záchranáři a policisté. Ve volební komisi nadýchali dva lidé

Volební sobota na Slovensku přinesla několik nepříjemných incidentů. Záchranáři v souvislosti s volbami zasahovali celkem dvanáctkrát, jednoho muže staršího věku už se jim nepodařilo zachránit. Na západě země pak v jedné z vesnic policisté zjistili pozitivní výsledky u dechových zkoušek předsedy volební komise a jejího člena. 

Slovenští strážci zákona museli provádět dechovou zkoušku u předsedy volební komise a jejího člena v obci Zuberec. „V Žilinském kraji policie prověřila oznámení, že někteří členové volební komise v obci Zuberec, okres Tvrdošín, mají být pod vlivem alkoholu. Policejní hlídkou byly vykonané dechové zkoušky, které byly ve dvou případech pozitivní, a to u předsedy a jednoho člena komise,“ popsala tamní policejní mluvčí Zuzana Hrabovská. Na incident upozornila agentura TASR.

Informovala také o perném dni slovenských záchranářů. V souvislosti s volbami musela záchranka vyjíždět celkem dvanáctkrát. „Záchranáře jsme vyslali do volebních místností v Hurbanovej Vsi, Bratislavě, Zbudzi, Krásnej nad Kysucou, Novém Meste nad Váhom, Žiaru nad Hronom, Blesovci a do obce Rudňany,“ vylíčilo Operační středisko záchranné zdravotní služby Slovenska. 

Jeden ze zásahů v Považské Bystrici měl bohužel nešťastný konec. „Navzdory snaze posádky se muže nepodařilo zachránit,“ komentovali záchranáři snahu o záchranu osmasedmdesátiletého muže. Kromě jiných případů záchranáři zasahovali například u kolapsů, epileptického záchvatu, úrazech či vdechnutí jídla. 

Související

Více souvisejících

volby na Slovensku Slovensko Policie SR

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy