V Chorvatsku zadrželi Čecha kvůli smrtící explozi, kterou nepřežilo dítě

Ještě větší tragédie se stává z případu úmrtí dítěte po výbuchu v Chorvatsku, jak vycházejí najevo nové skutečnosti. Policie vyšetřuje šestačtyřicetiletého českého občana, který je podezřelý z toho, že dítě nechal vzít si do auta výbušné zařízení nalezené na označeném vojenském cvičišti. Dítě ho pak zřejmě omylem odjistilo.

Exploze si kromě jednoho úmrtí vyžádala vážná zranění u dvou žen a lehké zranění jednoho muže. Chorvatská policie uvedla, že vyšetřovaný český občan je podezřelý z obecného ohrožení života, majetku a bezpečnosti.

Podle dosavadních zjištění se ve středu odpoledne vypravil s rodinou a přáteli do jasně označeného prostoru vojenského cvičiště, kde dítě našlo "výbušné zařízení". O něco později musela výprava zastavit na okresní silnici kvůli poruše auta. Dítě mělo výbušninu z auta odstranit, ale omylem ji aktivovalo. Explozi nepřežilo.

Policisté zatím prověřují, o jaké zařízení se konkrétně jednalo. Na místě události posbírali veškeré stopy, přičemž mají následovat forenzní testy. Předběžné informace naznačují, že šlo o granát. 

Ministerstvo zahraničí pro server novinky.cz potvrdilo, že v souvislosti se středečním výbuchem došlo k zadržení českého občana. Zastupitelský úřad je v kontaktu se všemi relevantními institucemi. 

Související

Více souvisejících

výbuch Policie Chorvatsko Chorvatsko

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy