V Kataru zadrželi členy skupiny Pussy Riot, chtěli při finále vtrhnout na hřiště

V Kataru zadrželi několik členů ruské punkové skupiny Pussy Riot, kteří chtěli vtrhnout na hřiště během finále fotbalového mistrovství světa, aby protestovali mimo jiné proti válce na Ukrajině a proti utlačování žen v Íránu. 

S odvoláním na informaci německé nevládní organizace Cinema for Peace o tom dnes informovala agentura Reuters.

Organizace Cinema for Peace uvedla, že bezpečnostní složky aktivisty zadrželi předtím, než vstoupili na hřiště. Na policii skončili Pjotr Verzilov, Veronika Nikulšinová a nejmenovaná ukrajinská členka Pussy Riot. Aktivisté chtěli protestovat i proti věznění ruského opozičního předáka Alexeje Navalného.

Členky Pussy Riot protestovaly v Kataru na podporu žen v Íránu už koncem listopadu, kdy se během zápasu mezi USA a Íránem objevily na tribuně s tričky s nápisem "Ženy. Život. Svoboda".

Punková skupina známá svými protesty proti ruské vládě narušila už průběh finále MS 2018 v Rusku. Během utkání Chorvatsko - Francie vtrhly na hřiště čtyři osoby v policejních uniformách. K akci se později přihlásily právě Pussy Riot.

Související

Více souvisejících

Katar Pussy Riot Skupina Pussy Riot MS ve fotbale Katar 2022

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy