Válka proti Hamásu bude pokračovat, dokud ho nezničíme, řekl Netanjahu. Další rukojmí nepropustíme, reagují militanti

Válka proti Hamásu v pásmu Gazy bude pokračovat, dokud Izrael nedosáhne všech svých cílů včetně návratu všech rukojmích a zničení islamistického hnutí. Dnes to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hamás naopak vzkázal, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

"Během příměří se naši vojáci připravovali na úplné vítězství proti Hamásu," řekl podle Times of Israel Netanjahu na první tiskové konferenci od pátečního ukončení sedmidenního příměří.

"Uděláme vše, abychom (rukojmí) přivedli domů, abychom dokončili tuto misi, ale také zničili Hamás a zajistili, že Hamás už pro nás nikdy nebude hrozbou a že nebude existovat skupina, která by ohrožovala Izrael z Gazy," dodal.

Podotkl také, že jedinou cestou, jak dosáhnout tohoto cíle, je pokračovat v pozemní operaci izraelské armády v Pásmu Gazy.

Hamás naopak uvedl, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

Doporučené články

Zástupce šéfa Hamásu Sálih Árúrí v rozhovoru pro televizi al-Džazíra řekl, že zbývajícími rukojmími, které Hamás zadržuje jsou izraelští vojáci a civilisté, kteří v minulosti sloužili v izraelské armádě.

"Toto rozhodnutí je konečné. Nebudeme dělat kompromisy," dodal zástupce šéfa Hamásu. Během příměří propustil Hamás přes 100 rukojmích, většinou Izraelců, výměnou za propuštění 240 Palestinců z izraelských vězení.

Netanjahu po skončení příměří řekl, že hnutí Hamás nesouhlasilo s propuštěním dalších rukojmí a porušilo tím podmínky příměří. Podle tamní armády navíc militanti jako první vypálili raketu na Izrael, krátce před vypršením příměří, uvedl server BBC.

Související

Více souvisejících

Benjamin Netanjahu Válka v Izraeli s Hamásem 2023 (Gaza) Hamás

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy