Bývalý americký prezident a nominant republikánů na post prezidenta Donald Trump vyloučil ve čtvrtek další debatu se svou demokratickou rivalkou Kamalou Harrisovou před listopadovými volbami.
"Nebude žádná třetí debata!" napsal Trump v příspěvku na své sociální síti Truth Social.
V úterý se uskutečnila první a možná jediná předvolební debata obou kandidátů. Vysílala ji televize ABC ak obrazovkám přilákala přibližně 67,1 milionu diváků, vyplývá z údajů společnosti Nielsen.
Trump ve svém příspěvku tvrdí, že průzkumy naznačují jeho výhru v debatě. Reuters však upozorňuje, že několik průzkumů naznačuje opak a respondenti v nich považují výkon Harrisové za lepší.
Podle průzkumů si také 54 procent registrovaných voličů myslí, že jedna předvolební debata Trumpa a Harrisové stačí, zatímco 46 procent dotázaných by chtělo i druhou.
Republikán Trump absolvoval v červnu debatu se současným americkým prezidentem Joem Bidenem, který krátce poté odstoupil ze souboje o prezidentský post.
Po Bidenově slabém výkonu totiž ztratila část jeho kolegů z Demokratické strany víru v jeho schopnost porazit Trumpa v prezidentských volbách, které se uskuteční 5. listopadu.
Související
Měli jsme Bidena k odstoupení přesvědčit dřív, svěřila se Harrisová
Trump se vrací k volebnímu boji s Harrisovou. Kvůli celebritám
prezidentské volby USA 2024 , Donald Trump
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Kuba představuje pro Spojené státy hrozbu, prohlásil Rubio. Podle odborníků se schyluje k válce
před 1 hodinou
Žena, která přežila hantavirus, promluvila o nesnesitelných bolestech. Nezvládla ani sáhnutí na vlasy
před 2 hodinami
Počasí rozdělí Česko. Místy hrozí tropy, jinde bude výrazně chladněji
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
včera
Knihovnu Václava Havla rozděluje spor. Vyjádřila se i bývalá první dáma
včera
Velké pražské výročí. Je to 145 let, co začal fungovat první místní telefon
včera
Tragické napadení v Pardubicích. Napadená dívka podlehla zraněním
včera
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
včera
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
včera
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
včera
Okamžitě přestaňte vyhrožovat Kubě, vzkázala Čína USA
včera
Rutte vysvětlil, jaký bude mít stažení amerických vojáků vliv na obranu Evropy
včera
Politico: Ukrajina by měla být v NATO, prohlásil český náčelník generálního štábu
včera
Policie evakuuje školu v Pardubicích. Na místě došlo k napadení
včera
„Budete čelit zdrcující reakci.“ Rutte varoval Putina před použitím jaderných zbraní proti Ukrajině
včera
USA se jednoduše rozhodly, že epidemii eboly nezastaví, varují experti
včera
Právní proces s politickým podtextem. Americké ministerstvo po 40 letech obvinilo Castra
včera
Ukrajina je vojenskou velmocí. Evropa se musí rozhodnout, zda skončí v ruských rukou, varuje Estonsko
Bývalá estonská prezidentka Kersti Kaljulaidová na pražském fóru Globsec nabídla jasný pohled na otázku možného přijetí Ukrajiny do Evropské unie. Podle ní by se celá diskuse měla výrazně zjednodušit a neměla by se zasekávat na technických detailech, jako je například to, jak ukrajinské zemědělství zapadne do společné zemědělské politiky bloku.
Zdroj: Libor Novák