Země mají podle WHO využít karantény k útoku na koronavir

Zavedená karanténní opatření je nezbytné využít k útoku na koronavirus, a to rozšířeným testováním populace a vyhledání všech, kteří mohou být nakaženi. Státy k takovým krokům dnes podle agentury Reuters vyzval šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Tedros Adhanom Ghebreyesus
doporučujeme

"Žádat lidi, aby zůstali doma, a pozastavovat pohyb obyvatelstva je kupování času a snižování tlaku na systémy zdravotnictví. Samy o sobě ale tato opatření epidemii neudusí," řekl Ghebreyesus. "Vyzýváme všechny země, aby tento čas využily k útoku na virus," uvedl. Dodal, že je nutné rozšířit a zacílit zdravotnickou péči, rozšířit testování a také najít každý případ možné nákazy.

První možnost jednat byla před měsícem či dvěma, karanténa nyní znamená druhou šanci zakročit, proto ji podle Ghebreyesuse nesmí svět jako v prvním případě promarnit.

Ghebreyesus již v pondělí varoval, že pandemie sílí a že stávající kroky jsou pouze defenzivní. "Abychom nad koronavirem zvítězili, musíme zaútočit," prohlásil v pondělí.

Koordinátor krizové pomoci z WHO Michael Ryan dnes řekl, že chápe rozpaky států, které se v této krizi snaží chránit svá hospodářství a systémy sociálního zabezpečení, ale prioritou nyní musí být zastavení koronaviru.

WHO kvůli koronaviru zřídila solidární program financování preventivních a ochranných prostředků nebo sponzorování vývoje vakcíny, do kterého mohou lidé i organizace věnovat peníze. Do solidárního fondu k dnešnímu dni podle Ghebreyesuse přispělo 200.000 lidí a vybrat se zatím podařilo 95 milionů dolarů (2,4 miliardy korun).

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie dnes hlásí dalších 541 obětí covid-19

08.04.2020 21:43 Aktualizováno O 541 úmrtí v nemocničním prostředí narostla dnes oficiální bilance epidemie nemoci covid-19 ve…

Mrtvých s covid-19 už je v New Yorku 6268. Obětí je mnohem víc než 11. září

08.04.2020 21:20 Aktualizováno V americkém státě New York za posledních 24 hodin narostl počet lidí, kteří zemřeli na nemoc covid…

Ruský ministr Šojgu chce stíhat viníky odstranění Koněvovy sochy

08.04.2020 21:10 Ruský ministr obrany Sergej Šojgu dnes požádal šéfa národní kriminální ústředny Alexandra…

V Británii dnes zemřelo přes 900 lidí s covid-19, rekordně přibylo nových…

08.04.2020 20:47 Aktualizováno V britských nemocnicích už zemřelo 7097 lidí, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. Nová bilance…

Související:

Právě se děje

Další zprávy