Praha - Za poslední týden benzin v ČR zlevnil o osm haléřů na 29,60 koruny za litr. Nafta je levnější o pětník, motoristé ve středu v průměru tankovali litr za 28,47 koruny. Podle analytika společnosti Finlord Borise Tomčiaka budou ceny pohonných hmot v nejbližším týdnu stagnovat.
Za benzin nyní motoristé platí zhruba stejně jako na začátku loňského prosince. V dubnu se dostala na 31,20 Kč/l, od té doby tak zlevnila o 1,60 koruny za litr. U čtyřicetilitrové nádrže tankování vyjde nyní o 64 korun levněji než v dubnu. "Propad cen ropy se zastavil, přičemž typ Brent mírně zdražil na 49 dolarů za barel. Česká koruna nadále pomalu zhodnocuje vůči americkému dolaru, což zlevňuje dovážené komodity," uvedl dnes Tomčiak.
Nejdražší pohonné hmoty zůstávají v Praze. Řidiči v hlavním městě zaplatí za benzin průměrně 30,59 Kč/l. Nad třicetikorunovou hranicí je Natural 95 ještě v Jihomoravském kraji. Naftu nabízejí čerpací stanice v metropoli za průměrných 29,63 Kč/l.
Naopak nejnižší průměrná cena benzinu zůstává v Pardubickém kraji. Natural 95 se tam tankuje v průměru za 29,13 Kč/l. Nafta je nejlevnější v Královéhradeckém kraji, kde stojí 27,81 Kč/l. Tento týden zdražily pohonné hmoty pouze v Moravskoslezském a Plzeňském kraji. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.
V Rakousku je benzin nyní po přepočtu na koruny levnější než v Jihomoravském kraji. Litr naturalu stojí za hranicemi v průměru 1,07 eura (asi 27,90 korun). Nafta je také levnější, vyjde na 0,97 eura za litr, což je 25,30 koruny. Litr nafty v Německu mají u čerpacích stanic v průměru po 1,129 eura (29,45 Kč). Super E10, který je obdobou Naturalu 95, natankují řidiči za průměrných 1,339 eura za litr (34,93 Kč).
V Polsku jsou pohonné hmoty levnější než v Česku. Za litr benzinu tam nyní řidiči v přepočtu platí průměrně 26,03 Kč a za litr nafty 24,73 Kč. Nafta je oproti Česku levnější i na Slovensku, kde stojí její litr v přepočtu průměrně 25,82 Kč. Zato Natural 95 je tam oproti česku dražší, litr přijde v průměru na 29,84 Kč.
Nejdražší benzin je z porovnávaných zemí v Itálii, kde cena dosahuje 38,90 Kč. Naopak nejlevnější je Bulharsko (26,20 Kč). Důvodem rozdílů je především výše spotřební daně.
Související
Benzin v posledních dnech zlevnil. Teď má spolu s naftou opět zdražovat
Pohonné hmoty v Česku zdražily, ceny mají stoupat i nadále
pohonné hmoty , Čerpací stanice , auto , Ekonomika , Chorvatsko
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Počasí v Česku může ovlivnit zajímavý jev. Jisté to ještě není
včera
Pavel odcestoval do zahraničí. Do práce se vrátí po víkendu
včera
Ústavní soud posvětil snížení důchodů představitelům minulého režimu
včera
Orbán se pustil do Kyjeva a zmínil údajnou hrozbu pro maďarskou energetiku
včera
Napadená taxikářka ze Šumperka podlehla zraněním v nemocnici
včera
Českého lva letos doprovodí hudba skladatele Adriána Čermáka
včera
Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů
včera
Ukrajinci zaútočili na ruskou továrnu. Sedm lidí přišlo o život
včera
Fico opět kritizuje Kyjev. Dodávky ropy na Slovensko se obnoví až v březnu
včera
Japonsko odhalilo, kdy nasadí rakety na ostrově u Tchaj-wanu
včera
Policie chce vědět, co se na svahu stalo. Hledají se svědci tragédie v Harrachově
včera
Britská policie ukončila činnost v někdejším sídle bývalého prince Andrewa
včera
Jarní počasí začíná úřadovat. Meteorologové nastínili výhled na měsíc dopředu
včera
Tragédie v řadách policie. Potápěč se nevynořil při výcviku na Vysočině
včera
Norský expremiér se pokusil vzít si život. Uškodily mu Epstein Files
včera
Policejní manévry v Havířově. Muž, který střelbou zranil policistu, je po smrti
včera
Měl závratě a bolesti. Ministr Klempíř popsal pondělní nehodu
včera
Trump se chválil a vyjmenovával úspěchy. Írán označil za největšího sponzora teroru
včera
Počasí: Jaro přišlo do Česka. Teploty ještě tento týden vyrostou až na 17 stupňů
24. února 2026 21:07
Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá
Rusko bude schopno pokračovat v invazi na Ukrajinu po celý rok 2026, a to i přes narůstající ekonomické potíže a tlaky na trhu práce. Podle analýzy předního vojenského institutu IISS (International Institute for Strategic Studies) existuje jen málo náznaků, že by se schopnost Moskvy vést válku i v jejím pátém roce nějak výrazně snižovala. Zároveň se zvyšuje hrozba, kterou pro Evropu představují ruské rakety a drony.
Zdroj: Libor Novák