Ceny u benzínek v Česku stále rostou. Kde se vyplatí natankovat?

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku za uplynulý týden znovu vzrostly. Benzin Natural 95 zdražil o 11 haléřů na 30,69 koruny za litr. Cena nafty od minulé středy stoupla o 14 haléřů na 31,43 koruny za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS. Paliva zdražují od poloviny února. Předtím čtvrt roku vytrvale zlevňovala.

Analytici očekávají, že v příštím týdnu zdraží pohonné hmoty zhruba o deset haléřů za litr. "Ropa Brent se nyní prodává bezmála za 68 dolarů za barel, což je její nejvyšší cena od loňského listopadu. Růst cen ropy se s několikatýdenním zpožděním přenáší do zdražování pohonných hmot v Česku," uvedl analytik Czech Fund Lukáš Kovanda. Podle analytika společnosti Finlord Borise Tomčiaka větší zdražování zatím nehrozí.

Nejdražší naftu v republice tankují motoristé v Praze. Litr dieselu stojí v hlavním městě v průměru 32,19 koruny. Nejlevnější ceny v metropoli jsou v Praze 9. Litr naturalu tam přijde v průměru na 30,93 koruny a nafty na 31,59 koruny. V žádné jiné části Prahy se průměrná cena benzinu pod 31 Kč/l nedostala, litr nafty je pod 32 korunami v Praze 3. Nejvíc platí za pohonné hmoty motoristé v Praze 7, natural tam vyjde na 32,30 koruny za litr a diesel na 32,90 koruny za litr.

Nejvyšší průměrnou cenu benzinu vykazuje kraj Vysočina, kde litr vyjde na 31,54 koruny. Naopak jako nejlevnější vychází ze srovnání Jihočeský kraj. Benzin stojí na jihu Čech v průměru 30,15 koruny a nafta 30,92 koruny za litr. V žádném jiném regionu se průměrná cena dieselu pod 31 korun nedostala.

V Rakousku jsou pohonné hmoty levnější než na jihu Moravy. Litr naturalu stojí za hranicemi průměrných 1,11 eura (v přepočtu 28,49 Kč), nafta 1,12 eura, tedy 28,74 Kč. Na Slovensku je Natural 95 podle údajů z www.fuel-prices-europe.info za 1,14 eura, což je 29,26 Kč/l, což je aktuálně méně než na jižní Moravě. Průměrná cena nafty je 1,06 eura za litr, v přepočtu 27,20 Kč/l, tedy také méně než na jihu Moravy.

V Polsku se litr benzinu drží na 4,58 zlotého (27,33 Kč), nafta se už přes měsíc prodává v průměru po 4,84 zlotého (28,88 Kč) za litr. V Německu se Super E10, který je obdobou Naturalu 95, prodává u čerpacích stanic v průměru po 1,339 eura (34,36 Kč), za litr nafty dají motoristé průměrně 1,259 eura (32,31 Kč).

Související

Více souvisejících

pohonné hmoty Čerpací stanice Benzín Nafta auto Ekonomika

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Napadená taxikářka ze Šumperka podlehla zraněním v nemocnici

Policie s největší pravděpodobností překvalifikuje případ ze Šumperku z pokusu o vraždu na obvinění z vraždy. Taxikářka, kterou muž bodl nožem, totiž zemřela v nemocnici. Obviněný navíc s jejím autem narazil do jiného vozidla a zranil další dva lidi. 

včera

Český lev

Českého lva letos doprovodí hudba skladatele Adriána Čermáka

Hudební rámec pro letošní slavnostní předávání cen Český lev, které 14. března nabídne v přímém přenosu z Kongresového centra Praha Česká televize na ČT1, vytvoří slovenský skladatel nejen filmové hudby Adrián Čermák. Diváci se mohou těšit na hudební doprovod vycházející z Čermákových zkušeností s filmovou a scénickou hudbou, který pracuje s atmosférou, emocemi a rytmem slavnostního večera a propojí elektronické prvky s živou interpretací samotného autora na klávesy. Na pódiu se během večera spojí s DJkou působící zejména na berlínské scéně Dariou Krylosovou aka DDK.

včera

Andrej Babiš a Igor Červený

Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů

Babišova vláda zasedla poprvé v kompletním složení, tedy už i s nově jmenovaným ministrem životního prostředí Igorem Červeným (Motoristé). Zabývala se mimo jiné zprávou o plnění Akčního plánu politiky v oblasti závislostí 2023–2025, zrušila několik svých pracovních a poradních orgánů a rozhodla o přesunu agendy Rady pro výzkum, vývoj a inovace z Úřadu vlády na Ministerstvo průmyslu a obchodu.

včera

Ukrajinská armáda ve válce s Ruskem

Ukrajinci zaútočili na ruskou továrnu. Sedm lidí přišlo o život

Ukrajinské drony zaútočily na továrnu na hnojiva v západním Rusku. Při události zemřelo sedm lidí, nejméně dalších deset osob utrpělo zranění. Informovala o tom BBC. K útoku došlo krátce po čtvrtém výročí zahájení války na Ukrajiny, kterou Moskva rozpoutala invazí do sousední země. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

24. února 2026 21:07

Ruská armáda, ilustrační foto

Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá

Rusko bude schopno pokračovat v invazi na Ukrajinu po celý rok 2026, a to i přes narůstající ekonomické potíže a tlaky na trhu práce. Podle analýzy předního vojenského institutu IISS (International Institute for Strategic Studies) existuje jen málo náznaků, že by se schopnost Moskvy vést válku i v jejím pátém roce nějak výrazně snižovala. Zároveň se zvyšuje hrozba, kterou pro Evropu představují ruské rakety a drony.

24. února 2026 19:42

Nemáte odvahu přiznat, že jste selhali. Žádná velmoc nemůže vyhrát válku proti realitě, vzkázal Macinka Lavrovovi

Český ministr zahraničí Petr Macinka vystoupil v úterý na půdě Valného shromáždění OSN v New Yorku s neobvykle přímočarým projevem. U příležitosti čtvrtého výročí ruské invaze na Ukrajinu odmítl opakovat diplomatické fráze a svůj apel adresoval přímo ruskému šéfovi diplomacie Sergeji Lavrovovi, i když ten v sále osobně přítomen nebyl.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy