Cestovní kanceláře registrují za červenec rekordní prodeje tzv. last minute zájezdů. Například Invia uvedla, že prodala zájezdy za skoro miliardu korun, což je zhruba sedmina jejích loňských tržeb. Největší zájem byl o Řecko, Egypt a Turecko, vyplývá z ankety ČTK mezi kancelářemi.
Invia uvedla, že proti loňskému roku, který byl rekordní, se letos v červenci zvýšily prodeje o deset procent, lidé u ní koupili více než 24.000 pobytů. Nejoblíbenější destinací bylo Řecko, kterou si vybralo 27 procent klientů, uvedla mluvčí Invie Andrea Řezníčková. Lidé dále preferovali Egypt (12 procent) a Bulharsko (11 procent). "Největší nárůst pobytů byl u Turecka, a to o 40 procent. Tam vévodí oblasti Alanya, Side a Turecká riviéra," dodala Řezníčková
Zvyšující se zájem o nákupy i o Turecko potvrzuje cestovní kancelář Fischer. "Ve srovnání s loňskou rekordní sezónou momentálně prodeje rostou dvouciferným tempem. Největší zájem mají klienti o Tureckou riviéru, řecké ostrovy Rhodos a Kréta, Egypt nebo Tunisko. Týden v pětihvězdičkovém hotelu na Turecké riviéře se dá pořídit za 14.000 Kč, v Egyptě dokonce za 12.000 Kč," uvedl mluvčí kanceláře Jan Bezděk.
Podle obchodního ředitele Exim Tours Petra Kostky se uklidnila situace kolem letadel Boeing 737-Max. "Máme za sebou rekordní červenec, kdy jsme prodali o 15 procent zájezdů více, než v loňském roce. Průměrná cena zájezdů v červenci je 17.580 Kč," řekl. Podle něj klienti nejvíce požadují Turecko, vedle Egypta a Tuniska je zájem o řecké ostrovy, Itálii a Mallorku.
Související
Na chatu, na Mácháč nebo do Jugošky. Takové byly dovolené za socialismu
Americký fenomén „pomstychtivého cestování“ skončil. Nejistota a strach brzdí zájem o dovolené
dovolená , cestování , zájezdy , Řecko , Turecko
Aktuálně se děje
včera
Exředitel FBI zveřejnil fotku mušlí na pláži. Vyhrožuje Trumpovi, prohlásilo ministerstvo a zažalovalo ho
včera
Politico: Válka v Íránu odhalila zásadní trhliny v obranyschopnosti NATO
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Češi se rozloučili s hercem Janem Potměšilem. Na mši mohl dorazit kdokoliv
včera
EP schválil obří, dvoubilionový rozpočet. Kde na něj vzít? Zdaňte hazard, kryptoměny a Google, navrhují poslanci
včera
Velryba Timmy byla vyproštěna, míří do Severního moře. Vědci se stále neshodnou, zda přežije
včera
Rána pro organizaci, vítězství pro Trumpa. Spojené arabské emiráty oznámily, že vystoupí z OPEC
včera
Teherán mě informoval o kritické situaci, Írán je ve stavu kolapsu, tvrdí Trump
včera
Svět přijde kvůli válce s Íránem o bilion dolarů. Ropné společnosti si ale namastí kapsy
včera
EU schválila povinné čipování psů a koček, zavádí minimální standardy pro jejich chov
včera
Mrazivé počasí se vrací, varovali meteorologové. Bude až šest stupňů pod nulou
včera
Trump po střelbě opět kope kolem sebe. Sám si dělá srandu ze smrti jiných
včera
Írán ponížil Spojené státy, prohlásil Merz
včera
Hormuzem proplula loď s vazbami na miliardáře z okolí Putina
včera
Muž zachytil vír na Kroměřížsku. Tornádo to nebylo, experti prozradili detaily
včera
Karel III. zahájil návštěvu USA. Vítal ho Trump, platí přísná bezpečnostní opatření
včera
Na obranu nedáváme dost. Nemocnice nikoho neodstraší, míní prezident Pavel
včera
Útok psa na dítě na Karlovarsku. Pro chlapce letěl vrtulník
včera
Atentátníka na prezidenta Trumpa obvinili. Hrozí mu doživotí
včera
Výhled počasí na měsíc. Příští týden se ještě oteplí, tvrdí meteorologové
27. dubna 2026 22:01
Tragickou nehodu na Uherskohradišťsku nepřežila dívka. Pro řidičku letěl vrtulník
Tragická nehoda se na závěr uplynulého víkendu stala na Uherskohradišťsku. Spolujezdkyně z osobního automobilu nepřežila jeho náraz do stromu. Další mladou ženu přepravil vrtulník s vážným zraněním do nemocnice. Případ vyšetřuje policie.
Zdroj: Jan Hrabě