Červený Újezd – Nahlášená soukromá akce na Teplicku se během několika hodin změnila v technoparty s několika tisíci návštěvníky. Policie zatím na místě neřešila žádné velké problémy, místní si však stěžují na hluk a porušování soukromého vlastnictví. Odpoledne přišla zpráva, že se větší část lidí rozečla, i přesto na místě zůstává asi 1000 lidí.
Na technoparty v bývalém utečeneckém táboře v Červeném Újezdu přijelo podle odhadu policie 4000 lidí, nahlášena byla původně soukromá akce pro 400 lidí. Strážníci na místě řešili méně závažné incidenty, především stížnosti na hluk.
„Akci nadále monitorujeme a jsme v kontaktu s pořadatelem. Technoparty by měla skončit v pondělí ve 12:00. Pokud by se tak nestalo, bude k tomu pořadatel vyzván," uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Dodala ale, že zatím to vypadá, že akce v danou dobu opravdu skončí.
Na technoparty je v provozu asi 10 hudebních aparatur, místní si tak stěžují především na hluk. Dunění aparatur bylo v noci slyšet i v deset kilometrů vzdálené Bílině.
Problémy způsobila technoparty také v dopravě. Osobní auta, karavany i nákladní vozy stály podél všech místních komunikací i na lesních cestách v okruhu několika kilometrů. Účastníci technoparty kempovali na silnicích, veřejných prostranstvích, loukách i lesích. V okruhu několika kilometrů také nechali velký nepořádek.
Podle místních bylo v okolí akce možné najít i injekční stříkačky. Kdo bude po skončení party uklízet, zatím není jisté, zatím to ale vypadá, že vše bude muset vyřešit obec.
Bývalý utečenecký tábor si pronajali organizátoři akce od soukromého majitele a obci oznámili, že chystají soukromou akci pro 400 lidí. „O povolení na takovou akci nežádali," uvedla starostka Měrunic Jitka Nová, v jejichž katastru utečenecký tábor je. Zakázat akci podle starostky zřejmě nebude možné. Na místě jsou převážně cizinci z různých zemí Evropy.
V neděli odpoledne se někteří účasníci párty začali rozcházet. Areál opustily podle odhadů asi svě třetiny lidí. I tak jich asi 1000 zůstává na místě. Zlepšila se také situace v dopravě, přetrvá nadměrný hluk a nepořádek, uvedla starostka nedalekých Hrobčic Jana Syslová.
"V noci jsme toho moc nenaspali, lepší to bylo dopoledne, ale už opět přidávají na intenzitě," řekla v 17:00 Syslová.
Policie akci nadále monitoruje a je v kontaktu se starosty i pořadateli.
Související
Na Kolínsku skončila technoparty, policie nezaznamenala problémy
Na Kolínsku se koná technoparty, podle policie má poklidný průběh
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Trump stále nevylučuje další použití síly proti Íránu
před 1 hodinou
Česko opět zasáhnou silné bouřky. Hrozit budou i ráno a dopoledne
před 2 hodinami
Policejní pátrání na jezeře Most. Dva lidé se pohřešují po úterní bouřce
před 2 hodinami
Trumpovi chodil ozbrojený muž po golfovém hřišti. Našly se u něj zbraně
před 3 hodinami
Česko netrápí jen tropy. V Praze a dvou krajích se vyskytuje smog
před 4 hodinami
Kyjev čelil raketám a dronům. Nejméně 14 mrtvých, další lidé jsou zranění
před 5 hodinami
EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům
před 6 hodinami
Horké letní počasí má úřadovat i po víkendu, naznačuje výhled
včera
Knížákova rehabilitace se bude řešit u soudu. Umělec dříve narazil
včera
Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru
včera
Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby
včera
Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni
včera
Požár na Benešovsku se rozšířil i na chatky. Platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Hansardův pohřeb byl plný hudby. Vystoupila i Markéta Irglová
včera
Neumím si to představit. Macinka promluvil o Pavlovi a dalším summitu NATO
včera
Dočkala se. Su Ťij se dočkala první návštěvy po více než dvou letech
včera
Slovensko hlásí nový teplotní rekord. Takovou noc ještě nezažilo
včera
Ruský voják vraždil na Krymu. Zemřeli nejméně čtyři lidé
včera
Počasí ukáže jinou tvář. Z tropů se vyvinou až velmi silné bouřky, platí varování
včera
Záhada z Krkonoš. Policie chce zjistit identitu tajemného muže
Za záhadu by se dal označit případ, kterým se od pondělí zabývají policisté z Krkonoš. Na horách se totiž objevil muž neznámé totožnosti, jehož se nedaří identifikovat. Mohlo by se jednat o cizince. Policie každopádně žádá o pomoc veřejnost.
Zdroj: Jan Hrabě