Brno - Exředitel Městské policie Brno Jaroslav Přikryl nastoupil do bohunické věznice, kde si má odpykat 1,5 roku. V minulosti mu byl trest dvakrát odložen kvůli jeho zdravotnímu stavu.
Bývalý ředitel strážníků dostal vězení za to, že 20 známým zahladil dopravní přestupky, aby nemuseli platit pokuty. Přikryl se také dopustil neoprávněného nakládání s osobními daty lidí.
Nakonec k výkonu trestu nastoupil téměř o měsíc později. "Odsouzený byl včera (v úterý) ve večerních hodinách dodán orgány policie do vězení," řekla mluvčí věznice Dana Krejčířová.
Přikryl měl nastoupit už na konci září, ale žádal o další odklad. Žádost však poslal Městskému soudu v Brně podle jeho mluvčí Petry Hovorkové pozdě. Na počátku října dorazila k soudu informace, že je odsouzený hospitalizován. Tím, že neenastoupil do vězení, se vystavoval nebezpečí stíhání za maření výkonu úředního rozhodnutí.
Soud ustanovil znalce, který posoudil Přikrylův stav. Na základě něj věznice usoudila, že je schopná se o něj postarat. "Vězeňská lékařská komise udělala závěr na základě posudku znalce a odeslala tento závěr soudu. Ten na základě toho rozhodl o vydání příkazu k dodání do výkonu trestu," dodala Krejčířová.
Soud už jednou loni a jednou letos odložil Přikrylovi nástup k výkonu trestu kvůli jeho zdravotním problémům.
Související
Bývalý šéf brněnských strážníků Přikryl na svobodě, odseděl si třetinu trestu
Exšéf brněnských strážníků Přikryl podal stížnost k ÚS, neuspěl
Jaroslav Přikryl (exředitel městské policie Brno) , Věznice
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Rakušan znovu neuspěl ve volbě místopředsedy Poslanecké sněmovny
před 1 hodinou
Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál
před 1 hodinou
Trump prozradil, co USA dělají potichu a bez problémů. Jde o Blízký východ
před 2 hodinami
Špehovali pro Sověty. V USA před 75 lety začal proces s Rosenbergovými
před 3 hodinami
Březnové počasí umí být překvapivé. Meteorologové poukázali na možného viníka
před 4 hodinami
Trump vyhlásil nový přístup k Íránu: Jediná možnost ukončení války je bezpodmínečná kapitulace
před 4 hodinami
Konec přemrštěných cen benzinu a nafty? Ministerstvo financí zakročí proti prudkému zdražování benzinek
před 6 hodinami
Rusko těží z války proti Íránu. Poptávka po ropě roste, USA udělily Indii výjimku
před 7 hodinami
USA stojí válka v Íránu téměř miliardu dolarů denně. Jak dlouho může Teherán vzdorovat?
před 7 hodinami
Ceny ropy míří k největšímu nárůstu za poslední čtyři roky
před 8 hodinami
Maďarsko zadrželo zaměstnance ukrajinské banky a desítky milionů dolarů a eur
před 9 hodinami
Trump mobilizuje síly. Chce v Maďarsku udržet u moci Orbána
před 10 hodinami
Trump otočil. Už to není Putin, tentokrát je podle něj překážkou míru Zelenskyj
před 11 hodinami
Válka s Íránem může Netanjahuovi doma pomoci, Izraeli ale v zahraničí uškodí
před 12 hodinami
Počasí o víkendu: Jaro se projeví v plné síle, teploty vyrostou na 17 stupňů
včera
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
včera
Izraelská armáda vydala rozsáhlý příkaz k evakuaci statisíců Libanonců
včera
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
včera
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
včera
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
Ceny ropy na světových trzích pokračují v prudkém růstu, protože eskalující konflikt mezi Íránem na jedné straně a USA s Izraelem na straně druhé nevykazuje žádné známky zklidnění. Brent si připsal více než 3 % a obchoduje se nad 84 dolary za barel, zatímco americká lehká ropa WTI vzrostla o 4,5 % na 78 dolarů. Jedná se již o pátou seanci růstu v řadě, přičemž trhy reagují na vážné narušení dodávek i dopravy.
Zdroj: Libor Novák