Babiš nemůže být náš prezident, napsal primátor z řad ANO po nedělní debatě

Ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) i před druhým kolem více než jasně naznačil, že nebude za prezidenta volit stranického šéfa Andreje Babiše. Dokonce připustil, že by hnutí, které představuje nejsilnější opozici vládě v Poslanecké sněmovně, mohl opustit. 

Macura už před prvním kolem, které těsně vyhrál Petr Pavel, uvedl, že nebude volit bývalého premiéra. Babiš podle něj nenaplňuje představy a ideály, které si spojuje s funkcí prezidenta republiky.

V reakci na Babišův výkon v nedělním duelu České televize dnes zopakoval své výhrady na twitteru. "Politika, nemá-li nás zavést do pekla, nesmí být vedena bez skrupulí, stylem 'účel světí prostředky'. A to ani v předvolební kampani. Andrej Babiš nemůže být náš prezident," napsal.

Po doplňujícím dotazu připustil i odchod z hnutí. "Pokud se ukáže, že včerejší vystoupení AB reprezentuje oficiální nebo většinový názor v hnutí, pak ano, červená linie byla v mém případě překročena," dodal

Macura není jediným výrazným zástupcem ANO z Moravskoslezského kraje, který se zmínil, že v prezidentské volbě nevolí Babiše. Stejně se už před prvním kolem vyjádřil hejtman Ivo Vondrák. 

Související

Třetí celostátní sněm hnutí ANO

Macura si nedovede na úrovní rady představit koaliční spolupráci s ANO

Primátor Ostravy Tomáš Macura si nedovede na úrovní městské rady představit koaliční spolupráci s hnutím ANO, které před časem opustil. Následně ho vyloučil zastupitelský klub. Po Macurově vyloučení se klub rozštěpil. Včetně primátora přišel o sedm členů a koalice složená z ANO, Spolu a Pirátů o většinu v zastupitelstvu. 
Tomáš Macura

Ostrava by mohla mít nového primátora už v dubnu

Primátor Ostravy, který nahradí ve funkci Tomáše Macuru (dříve ANO), by měl být znám už v dubnu. Macuru, jenž v únoru opustil ANO, dnes vyloučil ze svých řad klub zastupitelů tohoto hnutí. Macura koncem února oznámil, že do půl roku z funkce primátora odejde. O vyloučení z klubu dnes rozhodli městští zastupitelé za ANO i v případě primátorovy náměstkyně Zuzaně Bajgarové (dříve ANO). Novinářům to řekla nová předsedkyně klubu a místostarostka části Ostrava-Jih Hana Tichánková.

Více souvisejících

Tomáš Macura (primátor Ostravy) Andrej Babiš prezidentské volby 2023 Ivo Vondrák (hejtman)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy