Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) uvažuje o podání žaloby v souvislosti s výroky, kterými byl minulý týden na sněmovní schůzi terčem ze strany předsedy SPD Tomia Okamury. Okamura na řečnickém pultíku Bartoška označil za "novodobého Hitlera".
V pořadu Otázky Václava Moravce České televize dnes Bartošek uvedl, že zvažuje právní kroky proti Okamurovi. I když by se mohl tento spor řešit v mandátovém výboru dolní parlamentní komory, Bartošek zdůraznil spíše možnost soudního řízení.
"Tuto záležitost považuji za závažnou," uvedl. Dodal, že vyhrožování politikům ze strany jakékoliv politické skupiny je nepřijatelné, a proto uvažuje o podání žaloby.
Okamura ve čtvrtek ve více než dvouhodinovém projevu před hlasováním o návrhu programu schůze k projednání korespondenční volby také tvrdil, že Bartošek prováděl v minulém volebním období proti SPD pogromy a že kvůli němu musel čelit desítkám trestních oznámení.
Mimořádná schůze, kterou iniciovala koalice, aby proběhlo druhé čtení předlohy o korespondenční volbě, trvala dva jednací dny, přičemž debata zabrala zhruba 20 hodin čistého času. Podobně jako v předchozím kole brzdili projednávání korespondenční volby poslanci ANO a SPD. Tyto strany nebyly v minulých volbách do Sněmovny tak oblíbeny jako vládní strany.
Související
Ukrajina není sama, stojíme při vás, vzkazuje Zelenskému Evropa. Trump je gauner, zní od českých politiků
Otřes ve vedení KDU-ČSL: Hladík a Bartošek skončili, lidovci si zvolili bývalou miss
Aktuálně se děje
včera
Pavel odcestoval do zahraničí. Do práce se vrátí po víkendu
včera
Ústavní soud posvětil snížení důchodů představitelům minulého režimu
včera
Orbán se pustil do Kyjeva a zmínil údajnou hrozbu pro maďarskou energetiku
včera
Napadená taxikářka ze Šumperka podlehla zraněním v nemocnici
včera
Českého lva letos doprovodí hudba skladatele Adriána Čermáka
včera
Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů
včera
Ukrajinci zaútočili na ruskou továrnu. Sedm lidí přišlo o život
včera
Fico opět kritizuje Kyjev. Dodávky ropy na Slovensko se obnoví až v březnu
včera
Japonsko odhalilo, kdy nasadí rakety na ostrově u Tchaj-wanu
včera
Policie chce vědět, co se na svahu stalo. Hledají se svědci tragédie v Harrachově
včera
Britská policie ukončila činnost v někdejším sídle bývalého prince Andrewa
včera
Jarní počasí začíná úřadovat. Meteorologové nastínili výhled na měsíc dopředu
včera
Tragédie v řadách policie. Potápěč se nevynořil při výcviku na Vysočině
včera
Norský expremiér se pokusil vzít si život. Uškodily mu Epstein Files
včera
Policejní manévry v Havířově. Muž, který střelbou zranil policistu, je po smrti
včera
Měl závratě a bolesti. Ministr Klempíř popsal pondělní nehodu
včera
Trump se chválil a vyjmenovával úspěchy. Írán označil za největšího sponzora teroru
včera
Počasí: Jaro přišlo do Česka. Teploty ještě tento týden vyrostou až na 17 stupňů
24. února 2026 21:07
Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá
24. února 2026 19:42
Nemáte odvahu přiznat, že jste selhali. Žádná velmoc nemůže vyhrát válku proti realitě, vzkázal Macinka Lavrovovi
Český ministr zahraničí Petr Macinka vystoupil v úterý na půdě Valného shromáždění OSN v New Yorku s neobvykle přímočarým projevem. U příležitosti čtvrtého výročí ruské invaze na Ukrajinu odmítl opakovat diplomatické fráze a svůj apel adresoval přímo ruskému šéfovi diplomacie Sergeji Lavrovovi, i když ten v sále osobně přítomen nebyl.
Zdroj: Libor Novák