Bartošek zvažuje žalobu na Okamuru za slova o Hitlerovi

Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL) uvažuje o podání žaloby v souvislosti s výroky, kterými byl minulý týden na sněmovní schůzi terčem ze strany předsedy SPD Tomia Okamury. Okamura na řečnickém pultíku Bartoška označil za "novodobého Hitlera".

V pořadu Otázky Václava Moravce České televize dnes Bartošek uvedl, že zvažuje právní kroky proti Okamurovi. I když by se mohl tento spor řešit v mandátovém výboru dolní parlamentní komory, Bartošek zdůraznil spíše možnost soudního řízení.

"Tuto záležitost považuji za závažnou," uvedl. Dodal, že vyhrožování politikům ze strany jakékoliv politické skupiny je nepřijatelné, a proto uvažuje o podání žaloby.

Okamura ve čtvrtek ve více než dvouhodinovém projevu před hlasováním o návrhu programu schůze k projednání korespondenční volby také tvrdil, že Bartošek prováděl v minulém volebním období proti SPD pogromy a že kvůli němu musel čelit desítkám trestních oznámení.

Mimořádná schůze, kterou iniciovala koalice, aby proběhlo druhé čtení předlohy o korespondenční volbě, trvala dva jednací dny, přičemž debata zabrala zhruba 20 hodin čistého času. Podobně jako v předchozím kole brzdili projednávání korespondenční volby poslanci ANO a SPD. Tyto strany nebyly v minulých volbách do Sněmovny tak oblíbeny jako vládní strany.

Související

Více souvisejících

Jan Bartošek Tomio Okamura

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Mikuláš Bek

Univerzity upozorňují na kolaps systému. Ministerstvo vnímá problém a shání peníze

Vysokoškolští pracovníci jsou nespokojeni se současným stavem vysokého školství. Již v pondělí se vydali protestovat do ulic v rámci iniciativy Hodiny pravdy, tentokrát pod heslem Kolaps systému. EuroZprávy.cz v tomto kontextu obdržely prohlášení od resortu školství s tím, že pro příští rok žádá o navýšení rozpočtu pro vysoké školy o šest miliard. 

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Tomáš Zdechovský ve volebním štábu koalice Spolu. (9.6.2024) Prohlédněte si galerii

Zdechovský pro EZ: Úspěch Turka či Konečné je varováním, musíme zabrat. Do kampaně jsem dal maximum

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) bude europoslancem i dalších pět let, v evropských volbách získal téměř 67 tisíc preferenčních hlasů. V předvolební kampani se podle svých slov vyždímal na maximum. Všímá si přitom toho, že k úspěchu vede cesta i přes sociální sítě jako TikTok či Instagram. Na nového europoslance Filipa Turka je v Bruselu upřímně zvědavý. Zdechovský se dále v rozhovoru pro EuroZprávy.cz vyjadřuje k výběru nového českého eurokomisaře či k náplni své práce v Evropském parlamentu.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Fiala: Česko by mělo za 77 tanků Leopard zaplatit 52 miliard

Česko by mělo za 77 tanků Leopard 2A8 zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda udělala další krok k jejich nákupu a rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s několika evropskými zeměmi, vedenými Německem.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy