Celá sestava StarDance 2023 odhalena. Partnery už znají Krajčo či Kubelková

Všech deset tanečních párů blížící se další řady StarDance zná po dnešku své složení. Česká televize dnes na sociální síti odhalila zbylých pět dvojic, které se na podzim utkají o titul krále a královny tanečního parketu. 

Herci a zpěvákovi Richardu Krajčovi byla přidělena Dominika Rošková, olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek se pokusí rozšířit svou sbírku vavřínů s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou. 

Moderátorce a modelce Ivě Kubelkové přihrál osud Martina Prágra. Herečku Dariju Pavlovičovou provede televizním parketem Dominik Vodička. Zpěvačka Tereza Mašková spojí síly s Danielem Kecskemétim. ČT zveřejnila složení dvojic na instagramovém profilu.

I v řadách nově odhalených párů najdeme ostřílené borce. Vodička v roce 2019 zvítězil v jubilejní desáté řadě, když tančil s herečkou Veronikou Khek Kubařovou. Prágr v témže ročníku dokráčel daleko s biatlonistkou Gabrielou Soukalovou. 

Už ve středu se jména svých tanečních partnerů dozvěděli herci Ivana Chýlková a David Prachař, manželé Marek a Eva Adamczykovi a také cukrář Josef Maršálek. Při starém vše zůstává u moderátorů a v podstatě i u porotců. Pořadem budou provázet Marek Eben a Tereza Kostková, výkony celebrit a jejich tanečních partnerů se chystají hodnotit Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler a Richard Genzer.

StarDance naposledy proběhla na podzim 2021. Vítězi jedenácté řady se stali Jan Cina a Adriana Mašková. Ve finále se s nimi utkali farářka Martina Viktorie Kopecká a krasobruslař Tomáš Verner.

Související

StarDance

Dnes StarDance nikdo neopustil. Adamczykové porota tleskala ve stoje, padlo nejvyšší hodnocení

Dnes večer populární taneční soutěž StarDance nikdo neopustil, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl dnešní přenos věnován. Jako v každé řadě se i letos tančilo pro Centrum Paraple a namísto klasického vyřazování se lidé mohli zapojit formou dárcovských SMS zpráv. Během večera se vybralo téměř 21 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty.
StarDance

StarDance opustil Marek Adamczyk. Páry vůbec poprvé tančily bez kapely

Letošní řada StarDance pokračuje šestým soutěžním večerem. V tom minulém se staly hned dvě významné události, soutěž opustili zpěvačka Tereza Mašková a tanečník Daniel Kecskeméti a padla také první třicítka. Ani dnešek ale nebyl skoupý na mimořádnosti. Páry vůbec poprvé v historii soutěže tančily bez kapely, a dokonce poprvé předvedly country. Soutěž dnes nakonec opustili Marek Adamczyk s Lenkou Norou Návorkovou.

Více souvisejících

StarDance Česká televize Richard Krajčo Iva Kubelková Vavřinec Hradilek (kajakář)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Vít Rakušan

Vnitro na plakátech bojuje s dezinformacemi. Ale co v realitě?

Ministerstvo vnitra pod patronátem Vítka Rakušana spustilo informační platformu Nenaletět.cz, která má sloužit pro veřejnost a informovat ji o aktuálních tématech i službách státu. Slovy samotného ministra vnitra má „informovat o tématech, která rezonují veřejným prostorem, a předcházet tak informačnímu šumu a nejasnostem.“ Tahle aktivita se zařazuje bok po boku dalším informačně-vzdělávacím snahám o zvyšování mediální gramotnosti a lepší informovanosti. Propagace formou letáků, tiskovin atd. přijde na nějakých 40 milionů a média si jí záhy zařadila do kolonky „boje proti dezinformacím.“

před 5 hodinami

včera

včera

Ministerstvo životního prostředí

Hospodářské komoře vadí vládní návrh. Po poslancích chce pozměňovací návrhy

Hospodářská komora nesouhlasí s nově navrženými administrativně právními překážkami vynětí půdy ze zemědělského půdního fondu. Novelu zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, v níž Ministerstvo životního prostředí prosazuje na půdě první a druhé bonity plošný zákaz výstavby nových distribučních skladů, obchodních center nebo solárních parků přesahujících rozlohu jednoho hektaru, aktuálně projednávají poslanci v prvním čtení.

včera

včera

Ilustrační foto

Suchý zápal plic už i v Evropě. Měli bychom se obávat této epidemie z Číny?

Zprávy o výrazném nárůstu onemocnění podobnému zápalu plic, které se především vyskytují u dětí v severní Číně, upoutaly pozornost světových médií. Naposledy jsme byli svědky záhadného respiračního vzplanutí na počátku pandemie COVID, což vedlo k přetížení nemocnic, a není tedy úplně překvapivé, že tyto zprávy vyvolávají určitý poplach. Píše server The Conversation.

včera

včera

Markéta Pekarová Adamová na sněmu TOP 09. (11.11.2023)

Pekarová Adamová apelovala, aby Západ postupoval koordinovaně proti nepřátelům svobody

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vystoupila na vlivné berlínské mezinárodní konferenci o zahraniční politice Berlin Foreign Policy Forum. Ve svém příspěvku se zaměřila na aktuální proměny a výzvy světového uspořádání a apelovala na pokračování v koordinované podpoře Ukrajiny bránící se ruské agresi. Svou pracovní cestu po Německu pak zakončila setkáním se spolkovými zákonodárci. 

včera

včera

včera

včera

Myšlenka ztvárnit cestu československých legionářů přes Sibiř nás nadchla, říká vývojář hry Last Train Home

Počítačová hra Last Train Home, která dnes spatřila světlo světa, je ambiciózní projekt českého vývojářského studia Ashborne Games a rakouského vydavatele THQ Nordic. Mapuje příběh fiktivního posledního obrněného vlaku, kterým se českoslovenští legionáři vrací z občanskými nepokoji zmítaného Ruska domů po konci první světové války. "Události tří let jsme shrnuli do půlročního putování, ať už se jedná o založení republiky, boje v tunelech u Bajkalu, nebo třeba honbu za carským pokladem," říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz Petr Kolář z Ashborne Games.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy