Čtyři makaci z děčínské ZOO se chytili do klece, venku zůstávají dvě opice

Zoologická zahrada Děčín ve čtvrtek informovala o odchycení dalších čtyř makaků chocholatých, kteří v úterý uprchli z výběhu. Mimo areál zůstávají dvě opice. Okolnostmi úniku tlupy se zabývá policie. 

"Odchytová bedna zafungovala. Máme tři makaky. Klec sklapla v 6:45," napsala ZOO ráno na facebooku. Později informovala o odchycení další opice. Vstup do lesoparku zůstává omezen, vybrané úseky zapáskovali městští policisté. 

Děčínská zoologická zahrada ve čtvrtek uvedla, že nainstalovala odchytovou klec. Makakové se podle nich rozdělili na tříčlennou skupinu, dvojici a jednotlivce, přičemž měli tendenci se vracet k domovu. "Opravdu moc prosíme o minimální pohyb lidí v celé oblasti Pastýřské stěny, žádní psi na volno a v žádném případě opice nekrmit," vyzvali pracovníci.

EuroZprávy.cz o úniku tlupy informovaly v úterý s tím, že k němu došlo večer o den dříve. Důvodem bylo poškození elektrického ohradníku. Strážníci vypátrali podezřelého dvaačtyřicetiletého muže u nedaleké restaurace, test u něj prokázal přítomnost drog. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Související

makakové ze Zoo Děčín

V Děčíně chytili posledního uprchlého makaka. Měl chuť na meloun

V Děčíně se podařilo chytit posledního ze tří uprchlých makaků, kteří zmizeli z místní zoo. Úspěšně ho nalákali do tamního bistra, kde ho obsluha nalákala na meloun a zahnala do skladu. Zaměstnanci zoologické zahrady již čekali s připravenou přepravkou, kam se ho nakonec podařilo nahnat.

Více souvisejících

Opice Policie ČR Ústecký kraj Zvířata

Aktuálně se děje

před 20 minutami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 50 minutami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

včera

Válka v Izraeli bude pokračovat ještě týdny. Američané by si přáli brzký konec bojů

Izraelská armáda potřebuje přibližně další dva měsíce na dokončení probíhající pozemní ofenzivy ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy a ukončení první fáze války proti teroristickému hnutí Hamás, které konflikt rozpoutalo říjnovým útokem na izraelském území.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy