Ze zoo v Děčíně utekly tři opice. Vandal poničil ohradník

Tři makakové chocholatí utekli ze zoologické zahrady v Děčíně. Zaměstnanci zoo již zachytili dvě ze sedmi zvířat, zatímco asi tři opice se dostaly mimo areál. Kvůli této situaci byla zoo dočasně uzavřena, informovala mluvčí instituce Alena Houšková. Pokud by někdo z lidí zahlédl tato zvířata, nedoporučuje se pokoušet se o jejich odchyt. Houšková zdůraznila, že tyto opice jsou nebezpečné, zvláště když jsou ve stresu.

Lidé se mají s informacemi o místu pohybu těchto opic obracet na odborníky, kteří jsou k dostižení na telefonních číslech 603 249 680 nebo 605 866 686.

Zoo oznámila na svých sociálních sítích, že v pondělí večer došlo k úniku celé tlupy makaků chocholatých z důvodu poškození elektrického ohradníku nezvaným návštěvníkem. Místní policie na svém Facebooku potvrdila zadržení tohoto nezvaného návštěvníka. Situace v zoo je momentálně neklidná, protože některé opice jsou stále mimo areál, uvedla Hloušková.

Uniklá zvířata ze zoologické zahrady se momentálně pohybují v blízkosti areálu na Pastýřské stěně. Mluvčí policie informovala, že existuje možnost, že tyto opice se vrátí do areálu samy. Z tohoto důvodu je zoo uzavřená, aby návštěvníci nepřekáželi případnému návratu zvířat.

Strážníci vypátrali podezřelého muže u nedaleké restaurace na Pastýřské stěně. Na člověka u objektu upozornil policista v civilu. Policie následně zadržela dvaačtyřicetiletého muže, kterého umístila do policejní cely. Test na přítomnost drog v těle u něj vyšel s pozitivním výsledkem na THC. "Děčínští policisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a prověřují veškeré další okolnosti případu, včetně výše škody a zjištění motivu, který vedl muže k vypuštění opic z výběhu," uvedla děčínská policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Související

makakové ze Zoo Děčín

V Děčíně chytili posledního uprchlého makaka. Měl chuť na meloun

V Děčíně se podařilo chytit posledního ze tří uprchlých makaků, kteří zmizeli z místní zoo. Úspěšně ho nalákali do tamního bistra, kde ho obsluha nalákala na meloun a zahnala do skladu. Zaměstnanci zoologické zahrady již čekali s připravenou přepravkou, kam se ho nakonec podařilo nahnat.

Více souvisejících

Zoo Děčín Opice

Aktuálně se děje

včera

Petr Nečas

Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou

Definitivní tečku za vztahem, jenž sehrál důležitou roli i ve vrcholné české politice, napsali bývalý premiér Petr Nečas a jeho druhá manželka Jana Nagyová. Někdejší životní partneři se rozvedli. Již loni se Česko dozvědělo, že už netvoří pár. 

včera

včera

včera

včera

Princ Andrew

Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa

V Británii se po nedávném zadržení bývalého prince Andrewa začíná intenzivněji řešit, co se dělo, když mladší bratr současného panovníka byl v roli zvláštního zástupce pro mezinárodní obchod. Podle tvrzení bývalého státního úředníka mu platili daňoví poplatníci za masáže a drahé zahraniční cesty. 

včera

Jaro, ilustrační fotografie

Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů

Česko má sice před sebou ještě jeden den meteorologické zimy, ale už na konci února u nás panuje jarní počasí. V pátek dokonce poprvé v letošním roce vyšplhala teplota alespoň na 20 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Írán, ilustrační fotografie.

Nejasný pokrok v jednáních mezi USA a Íránem. Rozhovory mají pokračovat

Američtí a íránští zástupci dosáhli značného pokroku během rozhovorů o íránském jaderném programu. Podle BBC však není jasné, zda bude dosaženo dohody, která by odvrátila konflikt mezi oběma zeměmi. Jednání mají po konzultacích obou delegací v hlavních městech pokračovat příští týden ve Vídni. 

včera

včera

Hillary Clintonová

Clintonová prý Epsteina nikdy nepotkala. Vyzvala k výslechu Trumpa

Šest hodin ve čtvrtek vypovídala bývalá americká ministryně zahraničí a neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová před kongresovou komisí, která vyšetřuje zločiny sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Někdejší politička řekla, o zločinech nevěděla. Zákonodárce vyzvala, aby vyslechli také současného prezidenta Donalda Trumpa. 

včera

včera

Počasí

Počasí bude i o víkendu nadále jarní

Poslední únorový víkend přinese do České republiky velmi proměnlivé počasí, které bude zpočátku připomínat spíše jaro. V sobotu se očekává převážně polojasná až jasná obloha. První ranní hodiny však mohou řidičům i chodcům zkomplikovat místní mlhy nebo nízká oblačnost, které mohou být vlivem nízkých teplot i mrznoucí.

26. února 2026 21:28

Hillary Clintonová

Hillary Clintonová před sněmovním výborem vypovídá o aktivitách Epsteina

Hillary Clintonová dnes předstoupila před sněmovní výbor pro dohled, aby vypovídala v souvislosti s vyšetřováním kriminálních aktivit Jeffreyho Epsteina a Ghislaine Maxwellové. Ve svém úvodním prohlášení, které zveřejnila také na síti X, kategoricky popřela jakoukoli spojitost s touto dvojicí. Uvedla, že nikdy neletěla Epsteinovým letadlem, ani nenavštívila jeho ostrov, domovy nebo kanceláře.

26. února 2026 20:17

Babiš si zahrává. Česko se v očích NATO dostává na velmi tenký led

Česká republika se podle všeho dostává do pozice, kterou někteří spojenci v NATO vnímají velmi kriticky. Praha se totiž vydala cestou snižování výdajů na obranu, což ji staví do přímého střetu nejen s ostatními členy Aliance, ale především s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, uvedl server Politico. Nový návrh rozpočtu populistické koalice Andreje Babiše počítá s tím, že z obranné kapitoly zmizí 900 milionů eur oproti plánům předchozí vlády.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy