Brno - Čtyři mladí lidé zemřeli dnes ráno při nehodě osobního auta u obce Suchohrdly u Miroslavi na Znojemsku. Auto narazilo do betonové zídky a pak začalo hořet.
Nehoda se stala na hlavním silničním tahu mezi Brnem a Znojmem. Osmnáctiletý řidič Škody Felicia nezvládl řízení, vjel do příkopu a narazil do betonového mostku. Vozidlo začalo po nárazu hořet. Svědkům se z automobilu podařilo vytáhnout pouze řidiče. Ten i přes poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Smrt v hořícím automobilu našli i dva stejně staří kamarádi a jedna dívka. Silnice byla asi čtyři hodiny uzavřená.
Podle šéfa dopravní policie Tomáše Lercha na silnici, kde došlo k tragédii, celou noc policisté kontrolovali, zda řidiči neřídí pod vlivem alkoholu nebo drog. "Bohužel, řekněme zhruba hodinu po jejím ukončení došlo k této tragické události," poznamenal.
Nehoda u obce Suchohrdly je z hlediska počtu mrtvých letošní nejhorší dopravní tragédií. Vůbec nejtragičtější dopravní nehoda v Česku se stala v únoru 2008, kdy se na rychlostní silnici R7 u Panenského Týnce na Lounsku střetly nákladní vůz, mikrobus a osobní automobil. Nehoda si vyžádala osm lidských životů. Šest lidí zemřelo v únoru 2011 při srážce dvou aut na rychlostní silnici R46 u Prostějova.
Související
Auto na Nymbursku smetlo lidi stojící u odstaveného vozu, nejméně dva mrtví
Česko zažilo tragický den: Na silnicích vyhaslo sedm lidských životů
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Dokumenty z vyšetřování Epsteina zveřejněny. Na fotkách s ním je Michael Jackson i Bill Clinton
před 2 hodinami
Pravé zimní počasí je v nedohlednu, ukazuje měsíční výhled
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Výplata některých důchodů od ledna zdraží. Nemusí přitom stát ani korunu
včera
OBRAZEM: Brněnské Vánoce. Pravá atmosféra panuje i v jihomoravské metropoli
včera
Zeman promluví k lidem ještě před Pavlem. S Babišem se televize nedohodly
včera
Rodinná tragédie při letecké nehodě v USA. Zemřel slavný závodník i s dětmi
včera
Metro opět staví ve všech stanicích na lince C. Pankrác po rekonstrukci opět funguje
včera
Astronauti se vrátí na Měsíc, nařídil Trump. Připustil možnost války s Venezuelou
včera
Putin: Pokud budete respektovat Rusko, nové války nebudou. Jestli Ukrajina uspořádá volby, zastavíme palbu
včera
Noční summit ukázal tvrdou pravdu: Evropa chce Ukrajinu zachránit, ale není ochotna za to platit
včera
V utajené továrně vyrábí Ukrajina ničivou střelu. Flamingo má konkurovat americkému Tomahawku
včera
Rusko nemá v úmyslu zaútočit na Evropu, za stupňování napětí může NATO, prohlásil Putin
včera
Putin pochválil Trumpa. Jeho snahu o ukončení války označil za upřímnou
včera
Půjčka Ukrajině tříští lídry. Macron a Sánchez se radují, Orbán varuje před uvrhnutím Evropy do války
včera
My chceme mír, Ukrajina ne, prohlásil Putin. Bude ale možný jen za našich podmínek, dodal
včera
Chraňte svou firmu efektivně: Antivirový program dnes již nestačí
včera
Na půjčce Ukrajině se podílet nebudeme, honosí se Babiš. Zrádce Evropy táhne Česko na východ, reagují politici
včera
Odchod ze summitu bez dohody by pro EU znamenal katastrofu, přiznal De Wever
včera
Dohodnuto. EU půjčí Ukrajině 90 miliard eur. Putin musí pochopit, že se mu válka nevyplatí, vzkázal Merz
Představitelé Evropské unie dospěli k dohodě o poskytnutí masivní finanční pomoci Ukrajině ve výši 90 miliard eur. Tato dvouletá půjčka má pokrýt zásadní potřeby země čelící ruské agresi. Původní ambiciózní plán využít k jištění úvěru zmrazený ruský majetek však nakonec neprošel.
Zdroj: Libor Novák