Praha - Ministerstvo dopravy zastaví čtyři dopravní stavby, které jsou nyní v plném běhu a dalších 11 staveb, které se připravují, nebo jsou minimálně rozestavěné, sdělil ministr dopravy Vít Bárta (VV) během páteční tiskové konference v Liberci.
"U dalších dvou staveb dojde pouze k časovému a věcnému rozložení výstavby," upozornil ministr. Dodal, že červenou dostane také 31 staveb na železnici. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) totiž podle jeho slov nenašla tolik úspor, jako Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).To, že se zastaví jen čtyři stavby, pomohly úspory, které se našly, tvrdí Bárta. Ředitelství silnic a dálnic ušetří v letošním roce 600 milionů korun a Správa dopravní a železniční cesty 2,1 miliardy korun. "Z toho 1,1 miliardy půjde na další silniční výstavbu," řekl ministr.Nedostatek financí se však podle Bárty projeví hlavně v příštím roce. "Všechny uskutečněné zásadní škrty znamenají, že budeme muset omezit už v následujícím roce výdaje na běžné opravy silnic, dokonce i oprav komunikací I. třídy," uvedl. Stát podle něj nebude mít peníze ani na jakékoli zásadní stavební práce v souvislosti s dálnicí D1.Úseky, na kterých se má výstavba zcela zastavit, opustí dělníci podle ministerstva dopravy během několika následujících dnů. Pouze v některých případech bude ukončení prací trvat déle, protože musí stavbaři dokončit rozdělanou práci, kterou nelze okamžitě přerušit.Zcela ze silničních staveb se tedy zastaví práce v Mokré Lazce, Skřečoň - Bohumín obchvat, Ostrava - Prodloužená Místecká II. stavba a Sosnová MÚK (mimoúrovňové křížení).Stavby, které jsou minimálně rozestavěné a zastavují se, jsou:I/49 Malenovice - Otrokovice okres ZlínR6 Lubenec - BošovR7 Postoloprty - MÚK BitozevesI/11 Ostrava Prodloužená RudnáR49 4901 Hulín - FryštákR1 ul. Na Radosti napojení na SOKPR35 Hradec Králové (Sedlice) - OpatoviceI/3 Čerčany MÚK Na PyšelceZastavují se také ty stavby, jejichž výstavba se připravuje. Jsou to R4 Skalka - křiž. II/118, R48 Frýdek Místek - obchvat a I/37 Chrudim obchvat úsek Medlešice - I/17.Staveb, které se časově rozkládají, tedy jak ministr Bárta upozorňuje, nezastavují se, jsou dálnice D8 Lovosice – Řehlovice a D47 Bohumín - státní hranice Česká republika a Polsko.
Související
Exministr Bárta definitivně osvobozen. Šéf žalobců nepodal dovolání
Exministra Bártu definitivně osvobodil soud v kauze vynesení odposlechů BIS
Aktuálně se děje
před 38 minutami
Zemětřesení, které nebylo. Experti objasnili údajné silné otřesy v Česku
před 1 hodinou
Tramvaje se předčasně vrací k Pražskému hradu
před 2 hodinami
Princ Harry je v Británii a dočká se i nejbližších. Meghan má s dětmi přiletět
před 3 hodinami
Miliony jsou neznámo kde. Manželé z Rychnovska opakovaně naletěli podvodníkům
před 4 hodinami
Trumpovi může jít o život. Íránci ho chtějí zlikvidovat, domnívá se Izrael
před 4 hodinami
Extrémně teplé počasí setrvá na západě. Meteorologové vysvětlili příčinu
před 5 hodinami
Labouristům stačil den a už je téměř jasno. Burnham má namířeno do Downing Street
před 6 hodinami
Írán nekontroluje Hormuz, zní z USA. Nezávislá zjištění ale potvrzují komplikace
před 7 hodinami
Plníme, co jsme řekli, tvrdí Babiš po půl roce u moci
před 8 hodinami
ANO by ovládlo volby, ODS se vrátila před STAN. Motoristé jsou na samé hraně
před 8 hodinami
Tragédie ve Španělsku. Požár nepřežilo 12 lidí, někteří nestihli utéct z aut
před 9 hodinami
Hasiči lokalizovali požár částečně zřícené budovy ve Zlíně
před 11 hodinami
Počasí o víkendu příliš tropické nebude. Teploty třicetistupňovou hranici nakonec nepřekonají
včera
Le Penová odstartovala kampaň pro prezidentské volby
včera
Sen se stal skutečností. Wimbledon uvidí v sobotu ryze české ženské finále mezi Muchovou a Noskovou
včera
Přijel pozdě, odjel předčasně, nemluvil s nikým. Pro jednoho lídra se summit NATO nevyvedl
včera
Útok Spojených států mířil na jadernou elektrárnu, tvrdí Teherán
včera
Námořníci opět váhají s cestami přes Hormuzský průliv, potvrzují data
včera
Policie si rozpočtově polepší. Peníze půjdou na investice i platy
včera
Podivná cesta domů. Trump se pokusil vysvětlit, proč v Británii měnil letoun
Americký prezident Donald Trump přistoupil během cesty zpět ze summitu NATO ke zvláštnímu kroku. Na jedné ze základen ve Velké Británii totiž absolvoval mezipřistání, během kterého vyměnil letadla. Na sociální síti se to pokusil vysvětlit.
Zdroj: Lucie Podzimková