Při nehodě na silničním tahu I/50 u Starých Hutí na Uherskohradišťsku zahynul v úterý večer mladý motocyklista. Po pádu z motocyklu na vozovku se střetl s protijedoucím osobním automobilem.
Nehoda se stala kolem 20:00. "Pětadvacetiletý řidič motocyklu značky Honda jel ve směru od Brna na Uherské Hradiště. Při předjíždění kamionu v pravotočivé zatáčce příliš naklonil motocykl, podjelo mu zadní kolo a on spadl na vozovku. Poté přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem značky Peugeot 307," uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Motocyklista podle ní utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem. "Jednatřicetiletá řidička peugeotu i dítě, které s ní cestovalo ve vozidle, zranění neutrpěli. Alkohol u řidičky jsme vyloučili dechovou zkouškou. Během vyšetřování dopravní nehody byla komunikace zcela uzavřena a hlídky odkláněly provoz," uvedla Kyšnerová.
Přesné okolnosti tragické nehody vyšetřují kriminalisté a dopravní policisté. "Příbuzným motocyklisty i řidičce peugeotu poskytli psychologickou pomoc pracovníci posttraumatického intervenčního týmu," doplnila mluvčí.
Podle dostupných informací je motocyklista desátou letošní obětí dopravních nehod ve Zlínském kraji, z toho třetí na Uherskohradišťsku. Loni na silnicích v regionu zemřelo 22 lidí, na Uherskohradišťsku evidovali policisté pět mrtvých.
Související
V říjnu výrazně klesl počet dopravních nehod, celkem zemřelo 39 lidí
Tragické nehody v ČR: Řidič nepřežil náraz do zdi, svodidla se stala osudná motorkáři
Nehody motorkářů , Dopravní nehody , Zlínský kraj
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Tropy i bouřky. Počasí do konce týdne bude typicky letní
včera
Na Hradě budou k vidění korunovační klenoty. První uvidí výstavu školáci
včera
Čechům se vzdálil postup ze skupiny. Pasivitou ztratili nadějně rozehraný zápas s JAR
včera
Víkendová předpověď počasí slibuje i bouřky. Hrozit mají i v úvodu dalšího týdne
včera
Olomouc se rozloučila se statečnou Mašínovou. Bratr z USA nepřijel
včera
Smír ukončil spor ohledně filmu Sbormistr. Dohodu potvrdil soud
včera
Novinky o počasí. Meteorologové aktualizovali výstrahu před vedry
včera
V Bruselu se jedná o Ukrajině. Rutte poslal Rusku rázný vzkaz, USA ocenily evropskou podporu Kyjeva
včera
Macinka udělil medaili Klausovi, pro kterého dříve pracoval
včera
Revoluce v očkování proti chřipce: Na světě je zbrusu nová moderní vakcína
včera
Pokud bude hořet Ukrajina, bude hořet i Moskva, prohlásil Zelenskyj po masivním útoku na ruskou rafinérii
včera
USA jsou připraveny okamžitě obnovit vojenské akce a zavést blokádu Íránu
včera
Hegseth ostře zkritizoval evropské spojence. Pentagon přehodnotí přítomnost amerických sil v Evropě
včera
Fatální chyba. Diplomat řekl, proč se Zelenskyj nesmí setkat s Putinem v Moskvě
včera
Tálibán zakázal mobilní telefony
včera
Ukrajina podnikla největší dronový útok na Moskvu za poslední dva roky
včera
Memorandum o porozumění. Co obsahuje čtrnáctibodový dokument podepsaný Trumpem i Íránem?
včera
Trump podepsal se zástupci Íránu čtrnáctibodovou mírovou dohodu
včera
Počasí s teplotami až 40 stupňů. Meteorologové řekli, zda je pravděpodobné
17. června 2026 21:58
Norská princezna se dočkala transplantace. Kvůli fibróze dostala nové plíce
Nemocná norská korunní princezna Mette-Marit se podrobila transplantaci plic, informovala královská rodina. Podle lékařů byla operace úspěšná, princeznu teď čeká rekonvalescence, takže následující dny a týdny stráví v nemocnici.
Zdroj: Lucie Podzimková