Asociace pendlerů ČR žádá občany, aby nadále zbytečně necestovali do Německa

Asociace pendlerů ČR žádá české občany, aby necestovali do Německa, pokud tam nemají zaměstnání. Německo dnes naposledy na hranicích soustavně kontroluje lidi přijíždějící do země z České republiky.

Obnovené stacionární hraniční kontroly trvaly od 14. února kvůli špatné epidemické situaci v Česku. Asociace pendlerů však upozornila, že pro ostatní občany omezení cestování do Německa nadále trvá. ČTK to řekla její předsedkyně Zuzana Vintrová.

"Asociace pendlerů České republiky prosí a žádá obyvatele České republiky, kteří nejsou pendleři, aby nevyjížděli (do Německa) třeba na nákupy. Protože nákupy nejsou povolené a turistické cesty do Německa nejsou také povolené," uvedla Vintrová. Dodala, že pokud by lidé ignorovali zákaz cestování, hrozí opětovné zpřísnění kontrol na hranicích.

Vintrová uvedla, že od čtvrtka mohou pendleři počítat s volnějším průjezdem do Německa. Nicméně nelze vyloučit, že je policie v Bavorsku nebo v Sasku přesto zastaví. "Namátkové kontroly na německé straně nadále budou," uvedla. Pendleři, kteří nyní dojíždějí za prací do Německa z ČR, musí mít jednou za 48 hodin negativní test na koronavirus.

Kromě toho se musí lidé před příjezdem do Německa přihlásit prostřednictvím internetové stránky www.einreiseanmeldung.de. Z těchto povinností jsou vyjmuti řidiči nákladní dopravy a lidé, kteří Německem pouze projíždějí. Také pendleři jsou pravidelně testováni a vstupní formulář vyplňují jednou týdně.

Související

Více souvisejících

Německo nákladní doprava hranice

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Policie na severu Kosova obklíčila nejméně 30 ozbrojenců

Během útoku "zelených mužíčků" zemřeli čtyři lidé. Útočníky podle Kosova podporuje Srbsko

Během ozbrojených střetů v obci Banjska na severu Kosova zemřeli čtyři lidé, včetně jednoho kosovského policisty a tří útočníků. Uvedla to kosovská policie. Úřady později uvedly, že mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavné církve, který byl předtím obsazen přibližně 30 ozbrojenci. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem, což však Srbsko popírá.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Robert Fico

Fico má strach ze zhoršení vztahů s ČR, kritizoval Pavla za prohlášení v OSN

Předseda slovenské strany SMER-SD Robert Fico kritizoval českého prezidenta Petra Pavla za jeho prohlášení na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Český lídr totiž řekl, že by návrat Fica do premiérského křesla mohl znamenat narušení česko-slovenských vztahů kvůli výrazně odlišným názorům na zahraniční politiku. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou přitom dlouhodobě nadstandardní, stojí za tím i exkluzivní vztah mezi Pavlem a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 9 hodinami

Londýnští policisté se po zabití mladíka houfně vzdávají střelných zbraní

V reakci na obvinění jednoho z londýnských policistů z vraždy 24letého černocha Chrise Kaby se řada dalších policistů rozhodla odevzdat svá povolení k nošení zbraně. Informaci zveřejnil mluvčí londýnské Metropolitní policie (MPS). Informuje Sky News.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy