Část Česka zasypal sníh. Doprava na silnicích se komplikovala

Sněžení, silný vítr a namrzlé silnice dnes komplikovaly dopravu na dálnici D8, kolem Prahy i v horských oblastech. I kvůli nepříznivému počasí policisté evidovali desítky lehčích nehod i jednu tragickou - srážka dvou osobních aut na Rakovnicku si odpoledne vyžádala jeden lidský život a dvě těžká zranění.

Jedno auto dostalo zřejmě na kluzké vozovce smyk a přejelo do protisměru, kde se střetlo s druhým vozem. Během dne se sněžení přesunulo na východ republiky. Na Českomoravské vrchovině a na jihu Moravy hrozí ledovka až do nedělního rána.

Už brzo ráno byla kvůli napadanému sněhu uzavřena dálnice D8 u Ústí nad Labem v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Řidiči neprojeli ani přes tunely Libouchec a Panenská.

Provoz byl obnoven nejprve pro osobní vozy a později i pro kamiony, dlouhé kolony se rozjížděly několik hodin, odpoledne už byl provoz plynulý. Na dalších místech D8 dopravu blokovaly uvízlé kamiony nebo nehody.

Také dopravu ve středních Čechách komplikovalo sněžení. S problémy se potýkala autobusová doprava kolem Prahy, příměstské linky nabíraly zpoždění, na Mělnicku až několik desítek minut.

Pod sněhem se poprvé v této zimní sezoně ocitla i Praha. Do ulic vyjela veškerá dostupná technika, tedy 73 sypačů a pluhů určených na úklid nejdůležitějších ulic a víc než 50 strojů na úklid vedlejších komunikací. Sníh z chodníků odstraňovalo na 1100 metařů a 60 malých sypačů. Zejména v kopcích či okrajových částech měly dopoledne problémy autobusy MHD.

Po podzimní odstávce se ráno do denního provozu zimní sezony rozjel jen dolní úsek kabinové lanovky na Sněžku, a to z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu. Horní úsek z Růžové hory na vrchol nejvyšší české hory nebyl v provozu kvůli silnému větru. Lanovka na Sněžku může být v provozu do rychlosti větru 60 kilometrů za hodinu.

Na jižní Moravě začalo sněžit před polednem a postupně se začala na některých místech komplikovat doprava. Silnice totiž přes noc vymrzly, a sníh na vozovce neroztával tak rychle. Správci komunikací varovali řidiče před jízdou především ve vyšších partiích krajského města, do ulice vyjely sypače.

Sníh způsobil problémy motoristům a zaměstnal silničáře, zato udělal radost milovníkům zimních sportů. Lyžaři si už mohou zalyžovat na Černé Hoře v Krkonoších či na Klínovci v Krušných horách. Do stop vyrazili také běžkaři a první sníh si mohli užít i obyvatelé měst, kde bývá přes zimu spíše vzácností.

Související

Více souvisejících

Počasí sníh doprava

Aktuálně se děje

včera

Princ Andrew

Epsteinova oběť ve výpovědi zmínila Andrewa. Dostal ji do královského paláce

Výpověď Sarah Kellenové, ženy zneužívané americkým finančníkem a sexuálním delikventem Jeffrey Epsteinem, před vyšetřovací komisí americké Sněmovny reprezentantů je velkým tématem ve Velké Británii. Kellenová totiž uvedla, že byla na večeři v apartmánech bývalého prince Andrewa v Buckinghamském paláci. Informovala o tom BBC. 

včera

včera

včera

Martin Kupka

ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura

Více než 300 delegátů z celé České republiky se v sobotu 13. června 2026 osobně zapojilo do ideové konference ODS. Dalších téměř 700 lidí sledovalo její průběh prostřednictvím online přenosu na webu strany a sociálních sítích. Konference se stala vyvrcholením několikaměsíční programové a ideové práce, do které se zapojily stovky členů, komunálních politiků, odborníků i podporovatelů strany.

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší

Řidiči, kterým ještě letos skončí platnost řidičského průkazu, mohou k jeho výměně využít moderní digitální cestu přes Portál dopravy. Upozorňuje na to ministerstvo dopravy. Elektronické podání žádosti plně využívá propojenost státních registrů, je rychlé, bezpečné a levnější. Počet řidičů, kteří dávají přednost digitální formě před osobní návštěvou úřadu, roste.

včera

včera

včera

Vít Rakušan (STAN)

Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou

Stále nevyjasněná otázka účasti prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Turecku vyvolává vášnivé diskuze mezi sněmovními politiky. Podle exministra Víta Rakušana (STAN) není pochyb o tom, že prezident toho může na jednání vyjednat více než ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé). 

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný

V době, kdy celý svět žije ve čtvrtek zahájeným fotbalovým světovým šampionátem, přišla pro český fotbal nesmírně bolestná a smutná zpráva. Ve věku 76 let totiž po dlouhé vážné nemoci zemřela tuzemská trenérská fotbalová legenda Petr Uličný, který jako trenér zaznamenal úspěchy s Brnem nebo Olomoucí. Tam zakončil i svou hráčskou kariéru, během které nastupoval i za Spartu a Plzeň.

včera

Zdena Mašínová

Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci

Česko v tomto týdnu zasáhla jedna velmi smutná zpráva, když ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra kontroverzně vnímaných bratří Mašínů. Od pátku je známo, kdy a kde se uskuteční poslední rozloučení s vyznamenanou dámou. 

včera

včera

včera

12. června 2026 21:08

12. června 2026 19:52

Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony

Členské státy Severoatlantické aliance usilují o to, aby měl nejvyšší vojenský velitel NATO v Evropě větší pravomoci při sestřelování cizích bezpilotních letounů. Nový návrh by měl být schválen do nadcházejícího červencového summitu lídrů v Ankaře. Podle informací od aliančních diplomatů a představitelů by tak americký generál Alexus Grynkewich získal podstatně větší flexibilitu při operativním přesouvání prostředků protivzdušné obrany a určování stupňů bojové pohotovosti bez nutnosti zdlouhavého schvalování.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy