Dopravci mohou podle Havlíčka dostat kvůli krizi stamiliony

Zájezdovým dopravcům by mohl stát dát přímou peněžitou pomoc až v řádu stamilionů korun kvůli krizi způsobené koronavirem. Televizi Prima to řekl ministr dopravy a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Pomoc ale ještě musí projednat s ministerstvem financí. Až polovině tuzemských zájezdových dopravců hrozí kvůli omezení cestování v souvislosti s pandemií krach, řekl již dříve ČTK mluvčí sdružení Česmad Bohemia Martin Felix.

Karel Havlíček
doporučujeme

Dopravci by chtěli podobnou pomoc jako provozovatelé ubytovacích zařízení, kterým stát slíbil kompenzace za dobu, kdy museli mít kvůli opatřením proti koronaviru zavřeno. Havlíček s tím podle Primy souhlasí, a jednotliví dopravci by tak mohli dostat desetitisíce až statisíce korun.

"Myslím, že v řádu stamilionů bych byl schopen dát dohromady. To samozřejmě musím ještě projednat s ministerstvem financí," řekl Primě ministr. "Osobně si myslím, že v průběhu druhé polovičky října, maximálně začátkem listopadu by mohli (dopravci) tyto zdroje vyzískat," doplnil.

V Česku krize zasáhla podle sdružení Česmad Bohemia kolem 2000 zájezdových dopravců provozujících dohromady asi 9000 autobusů. V současnosti mají autobusoví dopravci zhruba pětinu obvyklého počtu zakázek. "Když nejsou zakázky, nemůžou udržovat zaměstnance, ani s pomocí programu antivirus. Někteří využili odkladu splátek, ale odklad také netrvá věčně. Je to jen odsouvání problému," řekl mluvčí sdružení Felix.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dopravci zatím spoje do Německa neomezí, počkají na vývoj zájmu

22.09.2020 13:04 Vlaky a autobusy budou jezdit z Česka do Německa zatím bez omezení. Dopravci chtějí počkat na vývoj…

Dálnici D1 ve směru na Prahu blokovala 8 hodin nehoda

21.09.2020 20:44 Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na…

V příštím roce bude nově zpoplatněno dalších 32 km dálnic

21.09.2020 17:56 Dálniční známka zřejmě bude od příštího roku nově zapotřebí na dalších 32 kilometrech dálnic. Síť…

Muže na Českolipsku přejelo auto, možná zemřel ještě před střetem

20.09.2020 15:59 U Žandova na Českolipsku přejel brzy ráno motorista muže, který ležel na silnici. Přivolaný lékař…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama