Při nehodě, která se stala v sobotu večer u Třeboně, zemřel šestačtyřicetiletý řidič osobního auta. Vůz dostal smyk, vjel mimo silnici a narazil do vzrostlého stromu. Nehoda se stala na silnici číslo 24, která bylo po dobu vyšetřování nehody částečně průjezdná. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí policie Milan Bajcura.
U nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Muž ale po jejich příjezdu už nežil.
"Policisté dalším šetřením zjistili, že řidič (ročník 1974) jel s osobním vozidlem značky Škoda Octavia Combi, ve směru Majdalena - Třeboň, kde v místní části Holičky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svých schopnostem a povětrnostním podmínkám, kdy po projetí levotočivou zatáčkou na mokré, místy namrzající vozovce, dostal smyk, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil levou stranou do vzrostlého stromu," uvedl Bajcura.
Během tří svátečních dní od 24. do 26. prosince se na jihu Čech stalo 16 dopravních nehod. Kromě jedné oběti se při nich lehce zranilo dalších 11 lidí. V roce 2019 se 14 svátečních nehod obešlo bez tragických následků, pět lidí se při nich lehce zranilo. Vyplývá to ze statistik nehodovosti na webu Policie ČR.
Související
Turek poprvé reagoval na zahájení trestního řízení. Nadále věří ve svou nevinu
Policie zahájila trestní řízení kvůli nehodě poslance Filipa Turka
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Předpověď počasí na příští týden slibuje déšť. Meteorologové ale mírní očekávání
včera
Sucho v Evropě způsobuje i fenomén, který experti pozorují už desítky let
včera
Podvod připravil seniora o miliony. Myslel si, že investuje s premiérem
včera
Sparta se ke Slavii v Lize mistrů nepřidá. V předkole nestačila na Lyon
včera
Plány monarchie odhaleny. Figuruje stále i jméno bývalého prince Andrewa
včera
Policie zastavila pátrání po pohřešovaném z jezera Most. Zmizel při bouřce
včera
Pražské letiště obnovilo provoz na hlavní ranveji. Prošla modernizací
včera
Motocyklista Salač senzačně zvítězil na okruhu Silverstone. Vyhrál ve třídě Moto2
včera
Počasí o víkendu: Česko sejmou další vedra, místy se čeká až 37 stupňů
včera
Zelenskyj má další problém. Nikomu se k Trumpovi nechce
včera
Rozsáhlé razie ve Francii: Kvůli požárům byly zatčeny stovky lidí
včera
Tusk: Polské bezpečnostní složky zmařily ruský atentát na amerického občana ve Varšavě
včera
Protiválečný politik Naděždin, kterému Moskva nepovolila kandidovat proti Putinovi, uprchl z Ruska
včera
Trumpovi se nelíbí drony ze zahraničí. Uvalil na ně stoprocentní cla
včera
V chorvatském Omiši vypukl rozsáhlý požár, pomáhají i čeští policisté
včera
Evropská ekonomika dostala pomyslnou ránu do obličeje. A hned dvakrát za sebou
včera
Nové detaily Trumpova odjezdu z Turecka: Na stole byl původně jiný plán, v kontejneru na jídlo nejel sám
včera
Pokusy o sebevraždu na letadlové lodi? Zkreslujete informace, naštval se Hegseth
včera
Tchaj-wan vypnul internet. Blackoutem simuloval čínskou invazi
včera
Stíhačky NATO sestřelily nad Lotyšskem bezpilotní letoun. Finsko omezilo provoz
Stíhací letouny Severoatlantické aliance zasahovaly v pátek v brzkých ranních hodinách nad Lotyšskem, kde sestřelily cizí bezpilotní letoun. Incident potvrdily lotyšské ozbrojené síly na sociální síti X s tím, že neznámý dron narušil vzdušný prostor země. Armáda po úspěšném Zásahu aliančních stíhaček zrušila varování před vzdušnou hrozbou, které předtím vyhlásila pro oblasti v blízkosti ruských hranic.
Zdroj: Libor Novák