Za odmítnutí vážení nákladního auta padla na Vysočině pokuta 100.000 korun

Policie na Vysočině dnes za odmítnutí vážení nákladního vozu udělila poprvé pokutu 100.000 korun. Umožnila jí to novela zákona o pozemních komunikacích účinná od 1. ledna letošního roku. Loni mohla být pokuta nejvýše 30.000 korun.

V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Nízkorychlostní vážení odmítl pětadvacetiletý řidič jízdní soupravy převážející dřevo při kontrole na silnici I/38 u obce Horky na Třebíčsku.

Kontrola byla na vozidla převážející vytěžené dřevo zaměřená. Policie se jejich kontrole věnuje opakovaně. Důvodem je kůrovcová kalamita v kraji a velké množství nákladních aut, která dřevo svážejí. Přetížené a špatně naložené soupravy mohou být nebezpečné v provozu a přispívají k ničení silnic.

„Při kontrolách vozidel převážejících dřevní hmotu jsme se loni setkávali s nekázní řidičů. V nejčastějších případech to bylo přetížení vozidel nebo jízdních souprav, překročení stanovených rozměrů, zejména výšky a dále nesprávně zajištěných nákladů. Řešili jsme rovněž situace, kdy se řidič na výzvu policisty odmítl podrobit kontrolnímu vážení a při kontrole odmítl najet s vozidlem na nízkorychlostní kontrolní váhy, což mu ukládá zákon,“ uvedl David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Loni nízkorychlostní vážení odmítlo 112 řidičů, policisté za to ukládali pokuty v maximální možné výši.

Související

Ilustrační foto

Rusko zavádí zákaz přepravy zboží polskými kamiony

Ruská vláda zakázala přepravu zboží polskými kamiony po ruském území, uvedlo dnes ministerstvo dopravy. Zákaz se kvůli zásobování nezbytným zbožím nevztahuje na Kaliningradskou oblast, nejzápadnější výspu Ruska, která leží u pobřeží Baltu mezi Polskem a Litvou a nemá pozemní hranici s Ruskem.

Více souvisejících

nákladní doprava Policie ČR

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

včera

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

včera

včera

Češi mohou žádat o dotace v Nové zelené úsporám a programu Oprav dům po babičce

Státní fond životního prostředí ČR během úterního dopoledne spustil příjem žádostí o dotace na rodinné domy. Zájemci mohou žádat o podporu na renovaci domů či výstavbu pasivních domů ve standardním programu Nové zelené úsporám či využít nabídku v rámci podprogramu Oprav dům po babičce. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy