DPP podal odvolání proti zrušení zadávacího řízení metra D

Pražský dopravní podnik (DPP) podal odvolání proti zrušení zadávacího řízení na druhou část trasy metra D. O odvolání bude rozhodovat předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), Petr Mlsna, uvedl Radiožurnál. ÚOHS zrušil zadávací řízení v první polovině července, neboť podmínky byly považovány za diskriminační. Dopravní podnik však s touto interpretací nesouhlasí.

"Říkali jsme od začátku, že věříme tomu, že jsme žádnou chybu neudělali, a že použijeme všechny dostupné prostředky, abychom prvoinstanční rozhodnutí zvrátili," sdělil serveru ředitel DPP Petr Witowski.

Podle vedoucího komunikace podniku Daniela Šabíka se ale celý projekt určitě zpozdí a prodraží. "Nový termín budeme vědět, až budeme mít uzavřené smlouvy se zhotovitelem stavby druhého úseku metra D od stanice Olbrachtova po Nové Dvory a poskytovatelem monitoringu a pasportizace stavby stejného úseku," řekl.

Firma Metrostav DIZ ze skupiny Metrostav napadla část zadávací dokumentace. ÚOHS již dříve konstatoval, že zadavatel stanovil diskriminační podmínky týkající se technické kvalifikace, zejména ohledně referenčních zakázek souvisejících s dodávkami výtahů. Sama společnost Metrostav nemohla tendru konkurovat, protože jí pražský vrchní soud loni v červnu potvrdil tříletý zákaz účasti na veřejných zakázkách.

Do soutěže na zakázku za 25 miliard korun se přihlásila tři konsorcia složená ze 16 firem z pěti zemí. Nejlevnější nabídku podala skupina Vinci ve spolupráci s firmou Porr, jak informoval server iROZHLAS.cz a Radiožurnál.
 

Související

Více souvisejících

Dopravní podník Praha Metro - trasa D Metro

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 24 minutami

Palestina

Francie: Palestina není stát. Nesplnila podmínky pro uznání

Podmínky pro uznání Palestiny jako státu zatím nebyly splněny, uvedl ve středu francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjourné po oznámení několika evropských zemí, že tak učiní v naději na přinesení míru na Blízký východ. Uvedla to agentura Reuters.

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Sněmovna schválila změnu pravidel oddlužení. Bude trvat kratší dobu

Doba oddlužení se má zkrátit z pěti na pouhé tři roky pro všechny dlužníky. Poslanci ve středu schválili vládní novelu insolvenčního zákona, která má ovšem své kritiky. Podle nich totiž zhorší pozici věřitelů, například samoživitelů či bytových družstev. Předlohu ještě musí posoudit Senát.  

před 1 hodinou

Robert Fico

Ficův stav je stále vážný. Převoz do Bratislavy je vyloučený

Stav slovenského premiéra Roberta Fica (Směr-SD) je stabilizovaný, ale zůstává vážný, odpovídající rozsahu a vážnosti zranění, které utrpěl. Po jednání Rady bezpečnosti SR to novinářům řekl místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (Směr-SD).

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri (TOP 09)

Feri obdrží výzvu k nástupu do vězení, odsedět si má tři roky

Exposlanec Dominik Feri dostane výzvu k nástupu do vězení bez odkladu, rozsudek byl shledán vykonatelným, informovala Česká televize ve středu. Ferimu byl na konci dubna potvrzen tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

UNRWA zastavila distribuci jídla ve městě Rafah

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) v úterý oznámil, že pozastavuje distribuci jídla ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy pro nedostatek dodávek pomoci, uvedla agentura AFP. "Distribuce jídla v Rafahu je momentálně pozastavena pro nedostatek dodávek a nejistotu," uvedla UNRWA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy