Expremiér Petr Nečas by měl být podle návrhu státního zástupce v kauze tzv. trafik potrestán podmíněným trestem v délce 2,5 roku a peněžitým trestem ve výši půl milionu korun. Žalobce je přesvědčen, že Nečasova vina se v hlavním líčení prokázala.
Nečas je stíhán společně s manželkou Janou a bývalým náměstkem ministra zemědělství Romanem Bočkem. Vinu všichni tři odmítají. Pro Nečasovou a Bočka jsou navrženy dvouleté podmíněné tresty a peněžité tresty ve výši 400 tisíc korun.
Bývalý premiér už je v podmínce, protože v květnu neuspěl s odvoláním proti trestu za křivou výpověď ve prospěch své ženy v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. O rozsudku tehdy informoval server novinky.cz.
Aktuálně projednávaná kauza trafik přispěla v roce 2013 k pádu vlády. ČT24 připomíná, že právě v tomto týdnu uplyne deset let od policejního zásahu na Úřadu vlády, který vedl k předčasným volbám. Následovalo podání obžaloby v pěti kauzách, jen jedna však skončila odsouzením.
Související
Nečas, Nagyová a Boček jsou vinní v kauze trafik pro poslance ODS, rozhodl soud
První odsouzený premiér v trestní kauze. Soud potvrdil Nečasovi trest za lživou výpověď
Petr Nečas , soudy , Jana Nagyová
Aktuálně se děje
před 53 minutami
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
včera
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
včera
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
včera
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
včera
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
včera
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
včera
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
včera
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
včera
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
včera
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
včera
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
včera
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
včera
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
včera
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
28. prosince 2025 21:50
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
28. prosince 2025 20:28
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno 28. prosince 2025 19:32
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
28. prosince 2025 19:09
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
28. prosince 2025 18:21
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
28. prosince 2025 17:36
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
Nejen francouzští státní představitelé, ale i čeští politici reagují na nedělní smutnou zprávu o smrti legendární herečky Brigitte Bardotové. Lítost projevili premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé). Bardotová, která ukončila hereckou kariéru již před čtyřicítkou, zemřela ve věku 91 let.
Zdroj: Jan Hrabě