Bývalý poslanec Jan Farský (STAN) by mohl být externím poradcem budoucího prezidenta Petra Pavla pro otázky vnitřní politiky. Pavel to řekl na dnešní tiskové konferenci. Vyloučil, že by se někdejší šéf poslanců Starostů a nezávislých měl stát ředitelem politického odboru prezidentské kanceláře. Farský ČTK napsal, že obě strany mají zájem spolupracovat, o konkrétní podobě se teprve dohodnou.
Farský před dvěma týdny potvrdil, že chystá schůzku s Pavlem, podle serveru Seznam Zprávy ho zvolený prezident oslovil kvůli funkci poradce pro otázky domácí politiky. Pavel dnes na dotaz odmítl, že by s Farským jednal kvůli funkci šéfa odboru. "S panem Farským jsem přímo nejednal, bavili jsme se spíš o tom, že by byl externím poradcem pro otázky vnitřní politiky," uvedl.
Farský ČTK sdělil, že v tuto chvíli platí oboustranný zájem spolupracovat. "O konkrétním režimu a způsobu, který bude pro obě strany ten nejlepší, se dohodneme na osobní schůzce, termín jsme si ještě nestanovili," uvedl.
Budoucí kancléřka Jana Vohralíková serveru před 14 dny řekla, že by na Hradě chtěla obnovit politický odbor. Pavel dnes řekl, že o obsazení vedení tohoto odboru by mělo být brzy jasno. "V krátké době se dozvíte, s kým na toto místo budu počítat," uvedl.
Farský je místopředsedou vládního hnutí STAN, poslaneckého mandátu se vzdal loni v únoru. Po výzvě vedení Starostů tak reagoval na kritiku své půlroční stáže ve Spojených státech, kterou chtěl původně absolvovat současně s výkonem své poslanecké funkce. Poslancem byl od roku 2010, osm let byl starostou Semil.
Související
Pavel chce počkat na závěry vyšetřování podezřelého požáru v Pardubicích
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
Aktuálně se děje
včera
Szijjártó měl Lavrovovi podávat hlášení o obsahu jednání EU. Magyar obvinil vládu z vlastizrady
včera
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
včera
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
včera
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
včera
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
včera
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
včera
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
včera
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
včera
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
včera
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
včera
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
včera
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
včera
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
včera
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
včera
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
včera
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
22. března 2026 21:51
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
22. března 2026 21:02
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
22. března 2026 19:54
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
22. března 2026 19:19
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
Česká výprava atletů se konečně dočkala medaile z halového světového šampionátu. V sobotu se o ni v polské Toruni postarala čtvrtkařka Lordes Gloria Manuel, která si navíc doběhla pro tu nejcennější z nich, když závod na 400 metrů ovládla osobním rekordem, tedy v čase 50,76 sekundy. Jedná se tak pro ni o první výrazný seniorský úspěch, kterým tak navázala na svůj titul juniorské mistryně světa.
Zdroj: David Holub