Fiala se uzdravil, ústavní činitelé se konečně sejdou na Hradě kvůli zahraniční politice

Na Pražském hradě se ve čtvrtek uskuteční jednání nejvyšší ústavních činitelů k zahraniční politice. O směřování české diplomacie se budou bavit prezident, premiér a předsedové obou parlamentních komor. 

O setkání informoval Pražský hrad na webu. Schůzky se zúčastní prezident Petr Pavel, premiér Petr Fiala (ODS), předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). 

Ústavní činitelé se původně měli setkat již v listopadu, tehdy ale onemocněl předseda vlády. Fiala dnes v pořadu deníku Blesk prozradil, že kvůli nemoci nemohl mluvit a léčil ji antibiotiky. Pracovní program zrušil na několik dní.

První setkání nejvyšších ústavních činitelů po lednových prezidentských volbách proběhlo v únoru, tedy ještě před nástupem Pavla do úřadu. Tehdy se politici dohodli na pravidelných čtvrtletních schůzkách s cílem koordinovat aktivity v rámci vnitřní i zahraniční politiky.

Na konci května se pak ústavní činitelé věnovali vztahům se sousedními zeměmi, Ukrajinou, ale také Čínou a Tchaj-wanem. V tomto týdnu by se mohli zabývat probíhajícím konfliktem mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy. 

Související

Petr Pavel

Petr Pavel: Česko zabezpečí 800 000 dělostřeleckých nábojů pro Ukrajinu

Česká republika identifikovala mimo Evropskou unii zdroje stovek tisíc kusů dělostřelecké munice, kterou by byla schopna dodat Ukrajině v řádu týdnů. Tuto možnost prezident Petr Pavel představil během rozpravy na Mnichovské bezpečnostní konferenci, s předpokladem, že by financování bylo zajistěno ve spolupráci s partnery, včetně USA, Německa, Švédska a dalších zemí.

Více souvisejících

Petr Pavel Petr Fiala (ODS) Jan Lipavský Miloš Vystrčil (ODS) Markéta Pekarová Adamová

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy