Metro C nepojede v úvodu prázdnin v celé délce trasy. Bude výluka

Pražskou hromadnou dopravu čeká na úvod letních prázdnin v jedné oblasti zatěžkávací zkouška. Na jednom z úseků linky metra C bude totiž po dobu pěti dní přerušen provoz. 

"Z důvodu opravy trati metra dochází od soboty 29. června 2024 (od zahájení provozu) do středy 3. července 2024 (do ukončení provozu) k dočasnému přerušení provozu metra na lince C v úseku Pražského povstání – Háje," uvedl pražský dopravní podnik na webu. 

V denním provozu budou zavedeny náhradní autobusové linky XC v trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Brumlovka (pouze ve směru na Háje) – Kačerov (pouze směr Háje) – Roztyly – Dědinova – Chodov – Jarníkova – Opatov – Mikulova – Háje a 800 v trase Vyšehrad – Pražského povstání (pouze směr Jižní Město) – Na Veselí (pouze směr Vyšehrad) – Chodovec – Chodovská tvrz – Litochlebské náměstí – Bachova – Mikulova – Hněvkovského – Modrá škola – Háje – Horčičkova – Jižní Město.

Počítá se také s dalšími změnami v provozu autobusů. Konkrétně linky 106, 189, 196 a 215 budou prodlouženy ze zastávky Kačerov (v Budějovické ulici) přes zastávky Budějovická a Pankrác do zastávky Pražského povstání. Linky 113 a 157 budou v úseku Nemocnice Krč – Kačerov (pouze v uvedeném směru) vedeny přes zastávky Kačerov (v Budějovické ulici), Budějovická, Brumlovka a Pod Dálnicí.

Související

Více souvisejících

Metro MHD Praha Praha

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy