Nehodě autobusu zabránil duchapřítomný řidič. Policie hledá svědky

V Královéhradeckém kraji shání policie svědky středečního incidentu, kdy řidič autobusu zabránil střetu jen okamžitou prudkou reakcí. Jedna z cestujících však utrpěla blíže nespecifikované lehké zranění. 

Na veřejnost se s žádostí o pomoc prostřednictvím webu obrací náchodští dopravní policisté, kteří chtějí objasnit nehodový děj v Červeném Kostelci-Lhotě. K incidentu došlo krátce před 16. hodinou na křižovatce u čerpací stanice OLVAN.

Místem jel zatím neidentifikovaný řidič, pravděpodobně v červeném osobním autě, ve směru od České Skalice na Trutnov a nedal přednost v jízdě žlutému autobusu. Řidič prostředku hromadné dopravy musel prudce zabrzdit, aby zabránil střetu, přičemž došlo k lehkému zranění jedné z cestujících. 

"Žádáme samotného řidiče/řidičku, případně svědky, kteří mají jakýkoliv poznatek k okolnostem a průběhu této dopravní nehody, nebo palubní kameru, která by zachytila nehodový děj, aby se přihlásili přímo policistům z dopravního inspektorátu Náchod na telefonním čísle 974 534 254/251 nebo 727872248. Využít můžete také bezplatnou linku 158," vyzvala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Český statistický úřad (ČSÚ) loni evidoval 4 931 dopravních nehod v Královéhradeckém kraji. Bylo jich jen o osmnáct více než v předchozím roce. 

Související

Více souvisejících

Dopravní nehody Policie ČR Královéhradecký kraj

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Německá policie, ilustrační fotografie.

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Nákupy potravin, ilustrační fotografie

Obchody od ledna zdraží, i přesto, že DPH na potraviny klesne

Ceny potravin v České republice od ledna porostou, přestože bude snížena sazba daně z přidané hodnoty. Dnes to na tiskové konferenci uvedli ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu (SOCR) Tomáš Prouza.

včera

včera

Peníze na důchody, ilustrační fotografie.

O důchod je možné žádat online, potřeba je pouze identita občana

Od prosince 2023 mohou klienti podat žádost o starobní, invalidní či pozůstalostní důchod obilné prostřednictvím internetové služby ePortálu ČSSZ a s využitím elektronické identifikace. Součástí služby je informativní odhad výše starobního důchodu podle zvoleného data pro odchod do důchodu a také možnost doložit chybějící dokumenty. Po vyplnění a odeslání žádosti klienti obratem obdrží potvrzení o přijetí žádosti. 

včera

včera

včera

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan chce, aby "řezník z Gazy" Netanjahu stanul před soudem

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu musí stanout před soudem jako válečný zločinec, řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan během úvodní řeči na pondělním jednání Organizace islámské spolupráce v Istanbulu v souvislosti s děním v Pásmu Gazy. 

včera

včera

včera

Nejvyšší kontrolní úřad

NKÚ: Miliardy dostaly za covidu od státu i firmy, kterým rostl zisk a počet zaměstnanců

Podporu z programu Antivirus, jehož hlavním účelem bylo zmírnit negativní dopady pandemie covidu-19 na zaměstnanost v ČR, dostávaly i firmy, kterým v době šíření nemoci rostl čistý obrat, zisk a zvyšoval se jim počet zaměstnanců. Pomoc státu čerpaly také firmy, které v té době rozdělovaly podíly na zisku. V jednom ze tří režimů programu Antivirus stát navíc nesl téměř 100 % nákladů na udržení pracovních míst, což bylo proti zásadě uplatňované v ostatních zemích EU, kde tyto náklady stát sdílel se zaměstnavateli a zaměstnanci. Pokud by se dodrželo pravidlo částečné kompenzace, stát by ušetřil až 4,4 miliardy Kč.

včera

Válka na Ukrajině je v nové fázi. Ukrajinci v noci sestřelili drony i řízenou střelu

Ukrajinská protivzdušná obrana v noci na pondělí zlikvidovala 18 dronů íránské výroby a jednu řízenou střelu. Podle Kyjeva se válka se začátkem zimy ocitla v nové fázi. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy