Nejbohatší Češkou je stále Kellnerová, mezi stovku nejmajetnějších se nedostala

Česko v nejnovějším vydání mezinárodního žebříčku časopisu Forbes reprezentuje jedenáct dolarových miliardářů. Nejbohatší Češkou je i nadále Renáta Kellnerová, která jako vdova po podnikateli Petru Kellnerovi stojí v čele investiční skupiny PPF.

Majetek Kellnerové vyčíslil Forbes na 18 miliard dolarů, pochází z finančnictví a telekomunikací. Na pomyslných stupních vítězů jsou s ní majitel investiční skupiny KKCG Karel Komárek se jměním v hodnotě 9,5 miliardy dolarů a vlastník EPH či fotbalové Sparty Daniel Křetínský (9,4 miliardy dolarů).

Na čtvrtém místě se nachází Křetínského konkurent na poli energetiky Pavel Tykač s majetkem v hodnotě 7,7 miliardy dolarů. Jmění pátého realitního magnáta Radovana Vítka činí o miliardu dolarů méně. 

Meziročně si nejvíce polepšil zbrojař Michal Strnad, a to konkrétně o stovky příček v rámci světového žebříčku. S majetkem o hodnotě přes 4 miliardy dolarů se mezi Čechy nachází na šesté příčce. Za ním je expremiér Andrej Babiš se jměním ve výši 3,5 miliardy dolarů.

Zbylými dolarovými miliardáři jsou zakladatelé antivirové firmy Avast Pavel Baudiš a Eduard Kučera, majitel internetového e-shopu Alza Aleš Zavoral a spoluzakladatel investiční skupiny Penta Marek Dospiva.

Nejbohatším člověkem světa je opět majitel podniku prodávajícího luxusní zboží LVMH Bernard Arnault s majetkem v hodnotě 233 miliard dolarů. Za ním jsou zakladatel Tesly Elon Musk a zakladatel Amazonu Jeffa Bezose. Kellnerová se jako nejbohatší Češka umístila na 104. místě. 

Související

Bernard Arnault

Nejbohatším člověkem na světě je letos Bernard Arnault, uvádí Forbes

Nejbohatším člověkem na světě je letos podle 37. ročníku žebříčku časopisu Forbes šéf podniku na prodej luxusního zboží LVMH Bernard Arnault. Majetek tohoto francouzského podnikatele časopis vyčíslil na 211 miliard dolarů (4,5 bilionu Kč). Na druhou příčku tak Arnault odsunul šéfa americké automobilky Tesla Elona Muska. Jeho majetek se ztenčil na 180 miliard z loňských 219 miliard dolarů.
PPF

Renáta Kellnerová je 12. nejbohatší ženou na světě

Podnikatelka Renáta Kellnerová s rodinou je na 12. místě žebříčku nejbohatších žen na světě, který sestavuje americký časopis Forbes. Pětapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který tragicky zahynul předloni v březnu, má podle žebříčku majetek za 16,3 miliardy USD (přes 372 miliard Kč). Celkově se umístila na 100. příčce, a je tak nejvýše ze všech Čechů.

Více souvisejících

nejbohatší lidé světa Renáta Kellnerová ppf group

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 51 minutami

před 55 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko zničilo elektrárnu zásobující Kyjev. Došly nám rakety, přiznal Zelenskyj

Rusko dokázalo zničit důležitou elektrárnu dodávající elektrickou energii do Kyjeva, protože Ukrajině došly obranné rakety. Prohlásil to v úterý ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy