Hanáková dává ruce pryč od ztraceného obrazu za miliony

Praha - Od zmizelého obrazu za 2,5 milionu z resortu kultury dává jeho bývalá šéfka Alena Hanáková /TOP09+STAN/ ruce pryč. O ničem takovém prý neví.

Zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu šokovala, když se v ní objevila zmínka o ztraceném obrazu Jana Zrzavého, jehož cena se pohybuje kolem 2,5 milionu korun. Obraz se podle všeho ztratil v průběhu stěhování části majetku do Státního fondu kinematografie. K tomu došlo v době, kdy úřadu šéfovala kontroverzní ministryně Alena Hanáková.

"Tu informaci, kterou mi tady říkáte, jsem se dozvěděla během čtvrt hodiny asi už potřetí, ale jelikož teď nesedím u počítače, tak jsem si ji neměla šanci přečíst ve sdělovacích prostředcích, ani o tom s někým hovořit. Je to pro mě překvapující. Během té doby, co jsem byla na ministerstvu, žádná podobná ztráta nikdy hlášená nebyla," prohlásila Hanáková pro lidovky.cz. Jakoukoli vinu odmítá.

Pochybnosti vyvolává fakt, že k nahlášení ztráty došlo na policii až po sedmi měsících. Kontroloři uvedli, že jim tato prodleva nebyla nijak vysvětlena.

Související

Jiří Pospíšil /ODS/, místopředseda strany

Někdo zuří, Pospíšil Hanákovou chválí. Co zase provedla?

Praha - Mnozí lidé kritizují, že ministryně kultury v demisi Alena Hanáková /TOP09/ dělá na poslední chvíli relativně podstatná rozhodnutí. Například ve čtvrtek jmenovala ředitele Národní galerie. Místopředseda ODS Jiří Pospíšil ale tento čin pochválil.

Více souvisejících

Alena Hanáková Ministerstvo kultury

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy