Alena Hanáková

Jiří Pospíšil /ODS/, místopředseda strany

Někdo zuří, Pospíšil Hanákovou chválí. Co zase provedla?

Praha - Mnozí lidé kritizují, že ministryně kultury v demisi Alena Hanáková /TOP09/ dělá na poslední chvíli relativně podstatná rozhodnutí. Například ve čtvrtek jmenovala ředitele Národní galerie. Místopředseda ODS Jiří Pospíšil ale tento čin pochválil.
Alena Hanáková /TOP 09/, ministryně kultury

Ministryně Hanáková rezignovala, z vlády odejde na konci června

Praha - Ministryně kultury Alena Hanáková (STAN) rezignuje ke konci června na svou funkci. Oznámila to dnes médiím. Ministryně čelila kritice z opozičních i odborných kruhů, o jejím odchodu se spekulovalo delší dobu. Novinářům dnes Hanáková řekla, že necítí podporu ze strany TOP 09 a STAN, za které byla do vlády nominována.
Konec Hanákové? Ve vládě by ji mohl nahradit klarinetista Hlaváč

Konec Hanákové? Ve vládě by ji mohl nahradit klarinetista Hlaváč

Praha - Ministryni kultury Alenu Hanákovou, kterou do vlády nominovala TOP 09, by mohl vystřídat bývalý děkan Hudební a taneční fakulty AMU Jiří Hlaváč. Uvedl to server iDnes.cz s odvoláním na zdroj z vládní koalice. O tom, že Hanáková v kabinetu skončí, se spekuluje už delší dobu.
Alena Hanáková /TOP09/

Senátor Štětina píše ministryni Hanákové. Co od ní chce?

Praha - Vila Karla Čapka je na prodej a momentálně se řeší, jestli ji zakoupí stát, nebo zda zůstane v soukromých rukou. Do celé věci se v pondělí vložil senátor za TOP09 Jaromír Štětina. Ten apeluje na ministryni kultury Alenu Hanákovou /TOP09/, aby dům zakoupila pro budoucí generace.
Alena Hanáková

Ministryně kultury má kliku, že nemusela před Ústavní soud!

Praha – Místopředseda Poslanecké sněmovny za ČSSD Lubomír Zaorálek je dotčený, že nebylo splněno jeho přání. U Ústavního soudu žádal, aby byla pozvána jako svědkyně i ministryně kultury Alena Hanáková, jejíž rezort církevní restituce připravoval. Soud mu však vstříc nevyšel.
Ministryně Hanáková vyhodila šéfa Národní galerie Rösela

Ministryně Hanáková vyhodila šéfa Národní galerie Rösela

Praha - Vladimír Rösel, kterého jmenoval do pozice generálního ředitele Národní galerie v Praze bývalý ministr Jiří Besser (TOP 09), na svém postu skončil. Ve středu ho odvolala ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09), funkci podle ní nerozuměl. Na post nového ředitele se vypíše výběrové řízení.
Alena Hanáková /TOP 09/, ministryně kultury

Hanáková vyhodila šéfa Národní galerie Rösela. Čím ji naštval?

Praha - Vladimír Rösel, kterého jmenoval do pozice generálního ředitele Národní galerie v Praze bývalý ministr Jiří Besser (TOP 09), na svém postu skončil. Ve středu ho odvolala ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09), funkci podle ní nerozuměl. Na post nového ředitele se vypíše výběrové řízení.
Alena Hanáková /TOP 09/, ministryně kultury

Hanáková slibuje peníze rychle. Skončí protesty umělců?

Praha - Rychlejší práci komisí, které rozdělují finance pro živou kulturu nebo památky, zmínil v pátek na Vysočině během svého setkání s představiteli kulturních organizací z regionu František Mikeš, náměstek ministryně kultury. Uvedl to Jiří Sochor z tiskového oddělení ministerstva.
Petr Gazdík

Gazdíku, pochlap se a vyhoď likvidátorku kultury!

Praha – K současné ministryni kultury Aleně Hanákové (TOP09/STAN) má výhrady mnoho politiků, umělců i občanů. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ji ve čtvrtek vyzval, aby odstoupila kvůli nečinnosti v oblasti rozvoje a udržení kultury v České republice.

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

před 10 hodinami

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

před 11 hodinami

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Vlak narazil na Srí Lance do autobusu, který vezl české turisty

Dnes ráno došlo na Srí Lance k nehodě autobusu s českými turisty, který se na železničním přejezdu střetl s vlakem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy