Gazdíku, pochlap se a vyhoď likvidátorku kultury!

Praha – K současné ministryni kultury Aleně Hanákové (TOP09/STAN) má výhrady mnoho politiků, umělců i občanů. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ji ve čtvrtek vyzval, aby odstoupila kvůli nečinnosti v oblasti rozvoje a udržení kultury v České republice.

„Podle našich expertů je současná ministryně odpovědná za žalostný stav české kultury, do kterého se díky „nekoncepci" celá oblast dostala," uvádí na blogu Aktuálně.cz Bělobrádek. Hanákovou označil za nejslabší ministryni kultury od roku 1990

Lidovci rázně vystupují proti návrhu, aby byla o sto milionů korun krácena částka na podporu živé kultury. Po prapodivném podzimním odvolání ředitele Národního divadla ministryní je to další záležitost, kterou Bělobrádek nedokáže ignorovat.

Ačkoli se pro letošní rok mírně zvýšil rozpočet ministerstva, podpora živé kultury se má snížit. „Podle naší Komise pro kulturu a sdělovací prostředky je tak vážně ohroženo několik desítek kulturních institucí a souborů v České republice," upozorňuje předseda lidovců.

Bělobrádek tak vzkazuje šéfovi Starostů: „myslím, že by se měl pochlapit např. pan poslanec Gazdík, předseda STAN (Starostové a nezávislí), za které na ministerstvu paní Hanáková sedí, uplatnit odpovědnost a převzít ministerstvo. Určitě by to byl krok k lepšímu."

Související

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL)

Komise nemá indicie, že by BIS postupovala nezákonně, uvedl Bělobrádek

Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) nemá žádné indicie, že tato zpravodajská služba postupovala nezákonně. ČTK to po dnešní schůzi řekl předseda Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Členové se po více než roce vrátili k obvinění prezidenta Miloše Zemana, že ředitel BIS Michal Koudelka nařídil v minulosti odposlechy lidí z jeho nejbližšího okolí, a odposlouchávána tak byla i hlava státu. Na jednání komise o tomto tématu upozornil server Lidovky.cz.

Více souvisejících

Pavel Bělobrádek Alena Hanáková Petr Gazdík

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy