Ostrý vzkaz Hanákové! Chaosem a zmatky poškozujete kulturu!

Praha - Ministryně kultury Alena Hanáková /TOP09/ to schytala od senátora Marcela Chládka /ČSSD/. Ministryně prý trvale poškozuje českou kulturu svými chaotickými kroky.

Chládek je znepokojen posledními kroky ministryně. "Místo stabilizace resortu, systémové podpory kulturního života v naší zemi a jasné koncepce pokračuje ministryně Hanáková v neobhajitelné chaotické personální politice, kdy popírá svá vlastní slova a bez zjevných důvodů vyhazuje šéfy významných státních institucí, naposledy pak šéfa Národní galerie Vladimíra Rösela," míní Chládek.

Hanáková Rösela odvolala tento týden. Nezvládal prý šéfování galerii a nekomunikoval s odbornou veřejností a ministerstvem.

Senátor ale nezůstal jen u kritiky odvolání ředitele Národní galerie. Připomněl také zmatky kolem slučování Státní opery a Národního divadla. Ministerstvo podle Chládka ani neví, kolik bude slučování stát a jestli vůbec bude efektivní.

"Jsem přesvědčen, že není možné dále akceptovat přístup paní ministryně, které oblast kultury svou špatnou politikou trvale poškozuje," tvrdí Chládek.

Související

Jiří Pospíšil /ODS/, místopředseda strany

Někdo zuří, Pospíšil Hanákovou chválí. Co zase provedla?

Praha - Mnozí lidé kritizují, že ministryně kultury v demisi Alena Hanáková /TOP09/ dělá na poslední chvíli relativně podstatná rozhodnutí. Například ve čtvrtek jmenovala ředitele Národní galerie. Místopředseda ODS Jiří Pospíšil ale tento čin pochválil.

Více souvisejících

Alena Hanáková Marcel Chládek Ministerstvo kultury

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy