Praha - Prezident Miloš Zeman se navzdory kritickým ohlasům opět pustil do svých odpůrců a zesměšňoval je. Stalo se tak během jeho rozhovoru pro deník Právo. V něm označil protestní akci tisíců rozzlobených lidí za demonstraci proti Opencard.
Při oslavách 25. výročí událostí 17. listopadu se v ulicích hlavního města sešli tisíce lidí, kteří vystavili prezidentu Zemanovi červenou kartu za jeho chování v domácí i zahraniční politice. Následně se průvod demonstrantů vydal na Pražský hrad, kde pod okny prezidentovy kanceláře Zemana lidé vypískali.
Prezident si ale z celé akce nic nedělá a demonstranty naopak zesměšňuje tím, že o jejich akci vtipkuje. "Pokud jde o demonstraci v Praze, zajisté oba uznáte, že to byla demonstrace proti vyhozené miliardě korun za Opencard, to proto protestující zvedali červené kartičky. Proč by koneckonců měli demonstrovat proti prezidentovi, který nekrade? Také bych jim doporučoval, aby 17. listopadu demonstrovali proti předražení tunelu Blanka a vzali si pro tento účel černé karty, protože v podzemí je tma," řekl Zeman pro Právo.
Miloš Zeman dlouho o událostech při oslavách pádu komunismu mlčel a akci nijak nekomentoval, a to ani přes svého tiskového mluvčího. Před pár dny ale označil protestující za dav neandrtálců během svého vánočního poselství.
Související
Zeman se pustil do Pavla a zastal se vlády. Prezidentovi se prý nedá věřit
Miloš Zeman i Pan Nikdo. Poslanci poslali na Hrad návrhy vyznamenání
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Na Klatovsku hoří les. Platí třetí stupeň poplachu
před 3 hodinami
Hradec si odváží z Norska senzační výhru, Jablonec duel plný zvratů v Chorvatsku nezvládl
před 3 hodinami
Česko chce zlepšit proočkovanost proti chřipce. Inspiraci bere ze zahraničí
před 5 hodinami
Hasiči budou mít nového šéfa. Vlček skončil po pěti letech v nejvyšší funkci
před 6 hodinami
Může to být nejhorší epidemie eboly v historii, varují experti z Afriky
před 7 hodinami
Ukončování reprezentačních kariér nebere konce. V národním týmu nebude pokračovat Zelený
před 7 hodinami
Policejní manévry na Klatovsku. Muž měl použít zbraň proti příbuzným
před 8 hodinami
Babiš jednal s černohorským premiérem o evropské integraci a obranné spolupráci
před 9 hodinami
Foldyna stále nesmí domů. Soud prodloužil předběžné opatření
před 10 hodinami
Nebezpečné počasí. Meteorologové varovali před požáry na dalších místech
před 10 hodinami
Babišova vláda chce změnit jednací řád. Premiér prý nedostane více pravomocí
před 11 hodinami
Sparta se na úvod boje o Ligu mistrů utká s Lyonem, pohárové soupeře znají i další české týmy
před 12 hodinami
Trump znovu pohrozil Íránu. Američané zasáhli a znehybnili tanker
před 13 hodinami
Čeští hasiči opět bojují s požárem ve Francii. Lidé museli být evakuováni
před 14 hodinami
Macinka zmínil nové informace v případu Čecha zadrženého v Číně
před 15 hodinami
Rusové zaútočili na ukrajinskou výstavu dronů. Zemřelo nejméně 10 lidí
před 16 hodinami
Počasí příští týden: Do Česka se vrátí tropy, vedra mohou být extrémní
včera
Ukrajinské drony soustavně devastují "ruský Amazon". Putin k útokům mlčí
včera
Peníze výměnou za reformy? Třetina zemí se bouří proti revolučnímu plánu EU
včera
Zelenskyj se příští týden sejde v Bílém domě s Trumpem
V Bílém domě se v úterý 28. července uskuteční klíčové jednání mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Zprávu podle webu Kyiv Post v pátek oficiálně potvrdil představitel americké administrativy pod podmínkou anonymity. Schůzka se odehraje v době, kdy se Washington snaží vystupovat v roli hlavního vyjednávače a stupňuje svůj diplomacie zaměřený na ukončení ruské agrese vůči Ukrajině.
Zdroj: Libor Novák