Praha - Vedení pražské ODS hledá kandidáta na post pražského primátora, podle zdroje z vedení strany občanští demokraté osloví bývalého olympionika, lékaře Lukáše Pollerta. Ten nabídku považuje za zajímavou, zda ji přijme, ještě neví.
"Bylo by to zajímavé. Je to velká zodpovědnost, Praha je veliké město," prohlásil Pollert s tím, že takové nabídce by musela předcházet celá řada rozhovorů. Na funkci primátora se ale cítí mladý.
Bývalý olympionik a lékař není sice politikem, ale zkušenosti v komunální politice získal v roli zastupitele Prahy 6. Přijmout nabídku kandidovat na prvního muže metropole by si velmi rozmýšlel kvůli své profesi. "Znamenalo by to vypadnout na čtyři roky a hodit odbornost za hlavu," řekl Pollert. Tvrdí, že si ve funkci umí představit i nadále současného primátora a poslance Pavla Béma.
Kdo se stane super lídrem pražské ODS, je však stále velkou neznámou. Pollert v této souvislosti uvedl, že by to mohl být někdo z venku, kdo má zkušenosti s vedením velké instituce. Myslí si, že občanští demokraté jsou schopní najít kandidáta i ve svých řadách. Popularity by podle jeho mínění neměla hrát při volbě kandidáta roli.
Pražská ODS představí podle svého šéfa Borise Šťastného svého horkého kandidáta na primátora v prvním srpnovém týdnu. Spekulovalo se také například o děkanovi 1. lékařské fakulty Tomáši Zimovi.
Do boje o křeslo primátora TOP 09 nasadila bývalého guvernéra ČNB Zdeňka Tůmu, sociální demokraté Jiřího Dienstbiera ml. a komunisté Martu Semelovou. Strana zelených a SNK Evropští demokraté půjdou do voleb společně. Ty zastupuje Petra Kolínská (SZ) a Jiří Witzany (SNK ED). Strana Věci veřejné také stále nepředstavila svého kandidáta, ve hře je však bývalá náměstkyně primátora Markéta Reedová.
ODS se v metropoli po parlamentních volbách ocitla v krizi. Strana TOP 09 zaznamenala v Praze jasné vítězství (27,3 procenta hlasů) a sesadila tak ODS v její vlastní baště.
Komunální volby se uskuteční 15. a 16. října.
Související
Lékaři žádají brzký konec spalování uhlí. Petici podepsali Pafko či Pollert
Lukáš Pollert , ODS , Praha
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Výhled počasí na měsíc. Příští týden se ještě oteplí, tvrdí meteorologové
včera
Tragickou nehodu na Uherskohradišťsku nepřežila dívka. Pro řidičku letěl vrtulník
včera
Z Bulharska do vazby. Soud rozhodl o dalším obviněném v pardubickém případu
včera
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
včera
Radioaktivita z Černobylu doputovala i do Česka, potvrzuje mapa od meteorologů
včera
Babišova vláda schválila rozpočtovou strategii na další roky
včera
Macinku navštívili policisté na ministerstvu. Kvůli esemeskám prezidentu Pavlovi
včera
První předpověď počasí na letní měsíce. Experti řekli, jaký bude trend
včera
Větší armáda ano, ale kvůli nám, ne Evropě. Macronovy ambice ve Francii tvrdě narážejí
včera
Teherán dostal od Trumpa košem, tak začal jednat s Putinem. Arakčí v Rusku svalil všechnu vinu na USA
včera
Nenávist mezi Zelenským a Putinem přijde Trumpovi k smíchu
včera
Ministerstvo zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
včera
Vláda schválila prodloužení regulace marží u pohonných hmot. Ceny bude nově určovat jinak
včera
Írán navrhl USA ukončení blokády Hormuzského průlivu. Ovšem za vysokou cenu
včera
Britský král Karel III. se sejde s Trumpem. Bude v bezpečí, slíbil mu prezident
včera
Britům dochází trpělivost. Tlačí na Starmera, aby proti Trumpovi vytvořil vlastní verzi evropské obchodní bazuky
včera
Politico: Válka mezi USA a Íránem se pro EU mění z ekonomického šoku v závažnou krizi
včera
Kim Čong-un ocenil vojáky bojující na Ukrajině. Národu je představil jako symboly oběti a loajality
včera
Motivem útočníka zřejmě byla nenávist k Trumpovi. Vyjma politiků nechtěl nikoho zranit
včera
Počasí se pořádně oteplí. O prodlouženém víkendu dorazí téměř letní teploty
Českou republiku čeká o nadcházejícím prodlouženém víkendu slunečné a velmi teplé počasí, které se ponese v téměř letním duchu. Zatímco páteční ráno může ještě potrápit přízemními mrazíky, přes den se teploty vyšplhají až k příjemným 22 °C. A v dalších dnech ještě více porostou.
Zdroj: Libor Novák