Alternativa pro ČR usiluje o registraci, žádost podá příští týden

Praha – Už během příštího týdne by mohlo ministerstvo vnitra obdržet návrh na registraci politické strany Alternativa pro Českou republiku. Uvedl to mluvčí Bloku proti islámu Miroslav Adamec. V tuto chvíli zakladatelé alternativy sbírají potřebné podpisy.

Přípravný výbor Alternativy pro Českou republiku tvoří sociolog Petr Hampl, aktivistka Eva Hrindová a publicista Petr Štěpánek. Šéf Bloku proti islámu Martin Konvička by měl být do strany také zapojen a pravděpodobně bude šéfovat některé z krajských poboček, uvedl Adamec.

Blok proti islámu a vznikající strana mají spolupracovat, ale členské základny nemusejí být stejné. Ve spolku mohou být třeba ti lidé, kteří se chtějí občansky podílet, ale nechtějí být politicky aktivní

Konvička spolu s Hamplem ohlásili vznik nového politického subjektu koncem dubna poté, co Blok proti islámu vypověděl smlouvu o volební spolupráci se stranou Úsvit - Národní koalice.

Název odkazuje na německou Alternativu pro Německo, jež je označována za pravicově populistickou. Obě skupiny spolu zatím nespolupracují, Adamec ale do budoucna něco takového nevylučuje.

Blok proti islámu má na tuto sobotu naplánovaný sněm, kde by měl schválit nové stanovy a poté zvolit předsedu. Funkci chce obhájit lídr Martin Konvička. „Původní plán byl, že sněm bude teprve schvalovat, jestli se strana zakládat má, nakonec z různých důvodů to bylo uspíšeno," řekl Adamec. Hlavním důvodem je podle něj to, že zvažovaní kandidáti do Senátu chtějí do podzimních voleb jít už s podporou nové strany.

Související

Klára Samková

Alternativu pro ČR povede do eurovoleb Samková. Odmítá "multikulti", islám či euro

Advokátka Klára Samková povede ve volbách do Evropského parlamentu kandidátku euroskeptické Alternativy pro Českou republiku. Podporu jí vyjádřila i řada dalších politických subjektů, které se označují za euroskeptické a vlastenecké. Samková to dnes řekla novinářům. Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční 24. a 25. května.

Více souvisejících

Alternativa pro Českou republiku Martin Konvička Blok proti islámu

Aktuálně se děje

před 53 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Kyjev: Rusko přišlo ve válce už o 500 tisíc vojáků

Ukrajinský generální štáb dnes ráno oznámil, že od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla ruská armáda o 500 000 vojáků. Tento údaj však není možné nezávisle ověřit, protože Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajina navíc nerozlišuje mezi padlými, zraněnými nebo pohřešovanými vojáky.

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Desatero kyberbezpečnosti: Zjistěte, jestli máte svá data v bezpečí

Kriminalita v kybernetickém prostoru nijak nepolevuje. V roce 2022 tvořily kybernetické útoky 10 % z celkové kriminality v České republice. Celkem šlo o více než 18 tisíc případů. Útočníci cílí jak na firmy, tak i jednotlivce. Výjimkou nejsou ani děti nebo senioři, kteří často patří k nejohroženějším skupinám. Povědomí o kybernetické bezpečnosti se sice pomalu zvyšuje, útočníci ale stále vymýšlí nové způsoby, jak z obětí vylákat osobní údaje nebo peníze. Přečtěte si, jakých deset základních pravidel ochrání vaše data.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

Princ William se svou rodinou

Princezna Kate se zotavuje z vážné nemoci. Potřebuje dvě věci

Britskou monarchií letos otřásají v základech zdravotní problémy jejích členů. Králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se už opět objevuje na veřejnosti, jeho snacha se drží v ústraní. Lidem se ukáže, až dostane zelenou od lékařů. 

včera

včera

včera

včera

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken dorazí příští týden do Prahy. Česko hostí jednání ministrů zemí NATO

Do Česka příští týden dorazí šéf americké diplomacie Antony Blinken, aby se zúčastnil jednání ministrů zahraničí členských zemí NATO. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na americké ministerstvo zahraničí. Blinken má také jednat s českým protějškem Janem Lipavským (Piráti) a dalšími činiteli o podpoře Ukrajiny či energetické spolupráci.

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Policie ztotožnila nejméně 50 lidí, kteří schvalovali atentát na Fica

Slovenská policie eviduje po atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) přes 150 podnětů ohledně možného schvalování pokusu o vraždu. Ve více než 50 případech došlo ke ztotožnění autorů příspěvků, uvedl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na páteční tiskové konferenci. 

včera

včera

včera

Ukrajina zastavila postup ruské pozemní ofenzívy v Charkovské oblasti, přešla do protiútoku

Ukrajinské ozbrojené síly zastavily postup ruské pozemní ofenzívy v Charkovské oblasti na severovýchodě Ukrajiny a nyní přešly do protiútoku, oznámila v pátek ukrajinská armáda podle agentury AFP.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy