Blok proti islámu

Prvomájová demonstrace Bloku proti islámu na Letné (1. května 2016)

Německo se vysmálo Konvičkovi: On a partner? Ani náhodou

Praha/Berlín - Lídr Bloku proti islámu Martin Konvička zakládá vlastní stranu s prozatimním názvem Alternativa pro Českou republiku (ApČ), který připomíná bavorskou AfD. Podle svých slov by rád navázal spolupráci s německou předlohou své strany, ta o to ale nestojí.
Úsvit - Národní koalice

Úsvit jde do voleb s krajskými lídry z Bloku proti islamizaci

Praha - Předsednictvo Úsvitu-Národní koalice dnes odsouhlasilo společný postup do krajských a senátních i parlamentních voleb s krajskými lídry sdruženými v Bloku proti islamizaci (BPi). Úsvit původně uzavřel smlouvu o volební spolupráci s Blokem proti islámu. Jeho vedení ale v dubnu smlouvu vypovědělo.
Prvomájová demonstrace Bloku proti islámu na Letné (1. května 2016)

Blok proti islámu končí? Konvička má plán

Praha - Hnutí Blok proti islámu postupně končí. Tvrdí to MF Dnes s tím, že lídr Martin Konvička plánuje založit novou stranu, se kterou chce bojovat v nadcházejících volbách. Hnutí ale informace o konci odmítá.
Martin Konvička

Konvička a Hampl zakládají politické hnutí, chtějí do Sněmovny

Praha – Blok proti islámu (BPI) před několika dny ukončil spolupráci s parlamentní stranou Úsvit – Národní koalice, teď navíc jeho představitelé oznámili, že zakládají vlastní politické hnutí. To by mělo příští rok kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny.
Martin Konvička

Co bude dál s Blokem proti islámu? Jasněji bude v neděli

Praha – O dalším směřování Bloku proti islámu bude jednat jeho širší vedení v neděli odpoledne v Praze. Skupina by se měla zabývat dalšími kroky,které budou následovat poté, co Blok rozvázal spolupráci s parlamentní stranou Úsvit – Národní koalice.
Miroslav Lidinský, předseda Úsvitu - NK

Úsvit vyzval Blok proti islámu k další spolupráci. Důvody výpovědi jsou prý lži

Praha - Opoziční Úsvit - Národní koalice vyzve iniciativu Blok proti islámu k jednání kvůli výpovědi smlouvy o spolupráci, oficiální zprávu o kroku bloku nemá. Část bloku chce ve spolupráci pokračovat, stejný zájem má i Úsvit, řekl ČTK a Českému rozhlasu místopředseda strany Jan Zilvar po dnešním jednání předsednictva. Důvody výpovědi označil předseda Úsvitu Miroslav Lidinský za lži.
Martin Konvička

Konvička vypověděl smlouvu s Úsvitem: Zneužili popularitu Bloku proti islámu

Praha – Spolupráce mezi Blokem proti islámu a stranou Úsvit – Národní koalice je u konce. Obě skupiny se loni domluvily na spolupráci v krajských a senátních volbách. K té ale nakonec nedojde. Vedení Bloku proti islámu také oznámilo, že na 28. května svolává do Prahy celostátní sněm hnutí. Na něm Konvička odstoupí z funkce předsedy a bude usilovat o znovuzvolení a nový mandát. 
Ministerstvo vnitra

Název Úsvit s Blokem proti islámu neprošel. Je příliš proti muslimům, tvrdí vnitro

Praha – Předseda Úsvitu – Národní koalice Miroslav Lidinský novinářům oznámil, že ministerstvo vnitra nepovolilo přejmenování strany na Úsvit s Blokem proti islámu. Změnu názvu strany schválily orgány Úsvitu i Bloku proti islámu na společné ideové konferenci v Praze na konci února. Konference měla dát najevo větší propojení Úsvitu s Blokem proti islámu a také představit volební program pro letošní krajské i senátní volby.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

před 2 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 5 hodinami

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno před 6 hodinami

před 7 hodinami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

před 7 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

Španělská chřipka

Španělská chřipka si nedala pokoj, před 105 lety opět udeřila. Komu se stala osudnou?

V prvních měsících roku 1919, tedy před 105 lety, začala po krátké pauze ve světě znovu řádit španělská chřipka. Obávaná nemoc tehdy udeřila již ve třetí vlně, a ačkoliv se už neprojevila v plné síle, znovu zabíjela. V některých zemích se nemocnice rychle plnily nakaženými, nestíhaly se vyrábět rakve pro oběti epidemie, umírali významní státníci nebo třeba umělci.

před 14 hodinami

Policie ČR

Muž z Plzeňska vyhrožoval střelbou. Doma měl granátomet

Policie po tragickém prosincovém útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy poměrně často zasahuje proti lidem, kteří vyhrožují tím, že se stane něco podobného. Strážci zákona v tomto týdnu zadrželi muže, který hrozil střelbou a zároveň měl doma protitankový granátomet.

před 15 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

František Straka se vrací k trenérskému kormidlu. Míří na Slovensko zachraňovat další klub

Bývalý trenér Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka byl po čase opět povolán do služby a opět na Slovensko. Tam se vrací po roce, kdy ho povolal Trenčín nacházející se tehdy na předposledním místě tabulky slovenské ligy, aby ho zachránil. To se povedlo, když Trenčín nakonec skončil devátý a to poté, co Straka se svými svěřenci dokázal uhrát 14 bodů během osmi duelů. Nyní ho čeká podobná záchranářská mise, přičemž bude pro změnu trénovat Michalovce.

před 15 hodinami

před 16 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Konec v nedohlednu. Ohlédnutí za dvěma roky války na Ukrajině

Uplynuly dva roky od zahájení otevřené vojenské agrese Ruska vůči Ukrajině. Konflikt si za tu dobu vyžádal téměř jistě šestimístný počet životů. Zahynuly také tisíce, v drtivé většině případů ukrajinských civilistů. Více než 3,5 milionu lidí před boji uprchlo z domovů. Válka, jejíž konec není v dohledu, nadále představuje jeden z hlavních zdrojů mezinárodního napětí. Během 24 měsíců o ní bylo v tuzemském veřejném prostoru napsáno a řečeno mnohé. Potvrdila se přitom jen malá část predikcí a interpretací. Pochmurné výročí tak může komentátorům a analytikům nabídnout dobrý moment pro kritické zhodnocení svých slov. 

před 17 hodinami

Počasí se o víkendu mírně oteplí. V neděli naměříme 13 stupňů

V sobotu ráno postoupí zvlněná studená fronta dále k severovýchodu. Počasí u nás bude nadále ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou. Uvedl to ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy