Co bude dál s Blokem proti islámu? Jasněji bude v neděli

Praha – O dalším směřování Bloku proti islámu bude jednat jeho širší vedení v neděli odpoledne v Praze. Skupina by se měla zabývat dalšími kroky,které budou následovat poté, co Blok rozvázal spolupráci s parlamentní stranou Úsvit – Národní koalice.

Mluvčí strany Miroslav Adamec očekává bouřlivou debatu. Poukazoval na to, že rozhodnutí výkonného výboru o ukončení spolupráce už kritizovali někteří členové strany. Nesouhlas s postupem výkonného výboru Bloku proti islámu vyjádřili v prohlášení zástupci čtyř pražských místních organizací bloku a vedení jeho divize v metropoli. Úsvit chce jednat o pokračování spolupráce.

Výkonný výbor Bloku proti islámu., který má tři členy, smlouvu s Úsvitem vypověděl „z důvodu netransparentnosti kroků ÚNK, téměř nulové komunikaci a neplnění smluvních závazků ÚNK stanovených smlouvou". Blok podle oficiálního prohlášení nemohl setrvat ve svazku, ze kterého profituje pouze jeden subjekt na úkor druhého.

Právě toto rozhodnutí by podle mluvčího Adamce mělo být zásadním bodem nedělních debat. Dalším bodem jednání bude organizace sněmu, který už je ohlášený na 28. května. Pětadvacetičlenná akční rada Bloku proti islámu podle mluvčího nicméně nemůže zrušit rozhodnutí trojice členů výkonného výboru, mezi nimiž je i předseda hnutí Martin Konvička.

„Mohl by se někdo teoreticky pokoušet vyloučit Martina Konvičku z Bloku proti islámu, nebo to navrhnout, ale já to skutečně nepředpokládám," poznamenal.

Konvička spolu s dalším členem vedení Petrem Hamplem také napsal otevřený dopis určený členům Úsvitu. V něm děkují za ochotu a obětavost a vzájemnou spolupráci.

Celé znění dopisu zde: 

Otevřený dopis členům Úsvitu od Martina Konvičky a Petra Hampla:

Vážení kolegové, milí Úsviťáci,nejprve nám dovolte poděkovat vám, za ochotu a obětavost s jakou jstese podíleli na vzájemné spolupráci. Vážíme si nasazení a píle s jakoujste nám pomáhali zabránit islamizaci naší země, jakkoliv to nynímůžete cítit jinak.Situace, do které jsme se jako Blok proti islámu dostali díkynečinnosti vedení Úsvitu, neochotě vašeho vedení komunikovat a hrát snámi čistou hru, vyžadovala rázné řešení. Naším hlavním cílem nenípolitikaření a politické handrkování, ale skutečná obrana hodnot ahistorie naší země.

Jsme si vědomi, že řadoví členové ÚNK, lidé a naši kámoši v krajích,nenesou žádnou odpovědnost za pletichy, které s námi sehrálo vedeníÚsvitu, proto se upřímně omlouvám těm, kteří to chápou jako našizradu. Nebyli jsme to my, kdo zradil ideály, na kterých odpor protiislamizaci vznikl. My chceme být skutečnou silou bránící islamizacinaší země.

Mezi námi a vámi vznikla mnohá přátelství (or more) a doufáme, že tovše bude dále pokračovat i přes ukončení smlouvy, která se ukázala býtsnahou o vodítko. Nechceme bourat to pozitivní, co vzniklo, chcemevšak více, než současné vedení Úsvitu.

Chceme být úspěšní ve změně současné politiky, chceme bojovat s čistýmštítem a chceme zůstat přáteli s těmi, kteří to myslí vážně. Pokud secítíte poškozeni naším byť radikálním, ale jasným řešením, přijměteomluvu. Nemáme zájem poškodit ÚNK, ale nemůžeme nechat poškodit aničleny BPI, kterým jsme v první řadě odpovědni.

K otázce, jak je to s případným obnovením spolupráce. Každý z vás snámi může jednoduše vstoupit do Bloku proti islámu. Co se týčespolupráce mezi Blokem a Úsvitem, je to jen obtížně představitelné,dokud budou ve vedení Úsvitu lidé, kteří nás podvedli.

Zůstáváme v úctě,Martin Konvička a Petr Hampl

Související

Více souvisejících

Blok proti islámu Martin Konvička Úsvit - Národní koalice

Aktuálně se děje

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Josef Šlerka

Rating NFNŽ kritizuje stále více tuzemských médií

MediaRating z dílny analytika Josefa Šlerky spadající pod Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNŽ) je v posledních dnech terčem sílící kritiky. Médií, která jej kritizují za jeho nesprávnost a nízkou kvalitu, přibývá, a vyhraňují se proti němu i největší čeští vydavatelé.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Ursula von der Layenová na Summitu skupiny G7 v Hirošimě, Japonsku, 19.–21. května 2023

Předsedkyní Evropské komise byla opět zvolena von der Leyenová

Evropský parlament ve čtvrtek tajnou volbou rozhodl, že Ursula von der Leyenová zůstane předsedkyní Evropské komise i na další funkční období. Ze 707 hlasujících europoslanců získala 401 hlasů, 284 bylo proti a 15 se zdrželo hlasování. Ke zvolení jí stačilo 360 hlasů, uvedl server Politico.

před 6 hodinami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta krátce před startem ligy představila dvě posily. Přicházejí Dán a Španěl

Nadcházející ročník české nejvyšší fotbalové soutěže, která ponese nově název Chance ligy, začne v pátek večer soubojem mistrovské Sparty s Pardubicemi a bude v lecčems výjimečný. Především pak v tom, že ten, kdo ligu vyhraje, bude hrát v další sezóně automaticky v Lize mistrů. Proto bude fanoušky jistě čekat ještě zajímavější boj o nejvyšší příčku, neboť vlčáků prahnoucích po milionářské soutěži je více. Mezi nimi nechybí Sparta, která hrála LM naposledy v roce 2005. Proto posiluje kádr a na Letnou vábí hráče ze zahraničí. Od nové sezóny budou v jejím dresu k vidění dánský stoper Mathias Ross a další obránce, tentokrát Španěl Imanol García z Bilbaa.

před 6 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Rusko, Kreml

Rusko nevylučuje použití jaderných zbraní

Rusko nevylučuje nasazení svých raket vybavených jadernými hlavicemi v reakci na plán umístit americké střely dlouhého doletu v Německu. Ve čtvrtek to podle TASS uvedl náměstek tamního ministra zahraničí Sergej Riabkov.

před 8 hodinami

Datart, ilustrační fotografie

Oblíbený řetězec v Česku končí, přebírá ho Datart. Začíná velký výprodej

Zlínská skupina HP Tronic (DATART) a NAY (Electro World) zahajují po schválení fúze soutěžními úřady v České republice a na Slovensku realizaci plánované integrace. V České republice budou prodejny sjednoceny pod značku DATART, na Slovensku pod značku NAY. Podle tiskové zprávy poskytnuté redakci serveru EuroZprávy.cz probíhá aktuálně komunikace změn směrem k zákazníkům.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

ÚSTR

Vedení si letos odměny nevyplatilo, vánoční ale byly štědré. Co se děje v ÚSTR?

Po kritickém komentáři Matěje Bílého poskytly EuroZprávy.cz začátkem června vedení Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) prostor pro vyjádření, což vyvolalo vlnu negativních reakcí. Někteří bývalí zaměstnanci a odborníci postupně anonymně sdíleli své obavy ohledně současného vedení ÚSTR. Na světlo světa vycházejí dříve nezveřejněné informace a také sporné údaje o vyplácení odměn vedení. Ekonomické otázky a údajné nehospodárné jednání dokonce měly vést k destabilizaci sekce ekonomiky. Rovněž se podařilo vyvrátit některé osobní útoky a nepravdivá tvrzení vůči Bílému.

před 10 hodinami

Von der Leyenová: Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, Orbánova cesta nebyla mírová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy