Nesvoboda a cenzura? Facebook zablokoval profil Konvičkovy nové strany

Praha - Příznivci bjovníka proti islámu Martina Konvičky přišli o další facebookovou stránku. Společnost totiž v nedělních ranních hodinách zrušila stránku Iniciativa Martina Konvičky, která čítala více než 40 tisíc diskutujících.

"Jedná se o další ukázku nesvobody a cenzury, která panuje na Facebooku. To utahování šroubů začíná být nesnesitelné, naše stránka žádná pravidla neporušila a nebyl nám ani sdělen žádný důvod tohoto kroku," uvedl lídr Bloku proti islámu a iniciativy Martin Konvička v prohlášení, které má server EuroZprávy.cz k dispozici.

"Tento cenzurní zásah nejvíce potěšil lidi z blízkého okolí Jany Volfové. O míře jejich angažovanosti se můžeme dohadovat, ale lze důvodně předpokládat, že jejich podíl na zrušení informační stránky s více než 40.000 lajky bude pravděpodobně nezanedbatelný," dodal na sociální síti.

K podobnému kroku nepřistoupil Facebook poprvé. Před několika měsíci nastala stejná situace i v Česku, kdy ze sociální sítě zmizela stránka Islám v ČR nechceme čítající zhruba 160 tisíc fanoušků. Důvodem byl opět nenávistný obsah a zaměstnanci Facebooku stránku ani po četných žádostech ze strany aktivistů neobnovili.

Řada odborníků v této souvislosti upozorňuje, že lidé užívající sociální sítě Facebook často mylně považují za veřejný prostor, na němž neplatí žádná pravidla. Příspěvky zde zveřejněné ale stále spadají pod zákony dané země a Facebook jako takový je soukromým produktem, s nímž si jeho tvůrci a majitelé mohou dělat co se jim zlíbí.

Členka Iniciativy Eva Hridinová přitom sama přiznává, že na stránce byl kritice vystaven především islám, který je prý zdrojem světového terorismu a ovlivňuje negativním způsobem i bezpečnost v Evropě. "To vše odporuje politické korektnosti a komplikuje světovou propagandu, protože umožňuje lidem diskutovat o tom, co vidí a zažívají bez toho, že by informace někdo filtroval podle potřeb vládnoucích režimů a mediálních elit," uvedla.

Přiznává, že se proto diskuze pomalu se přesouvá do undergroundu a ilegality. "Dnes je velmi důležité, aby lidé byli síťovaní v různých uskupeních a mohli spolu komunikovat prostřednictvím setkání v reálném prostoru," dodala.

Související

Martin Konvička

Muslimy do masokostní moučky? Žalobce dal Konvičkovy výroky k ledu

České Budějovice - Českobudějovické státní zastupitelství zastavilo stíhání bývalého předsedy Bloku proti islámu Martina Konvičky kvůli jeho výrokům. Informovala o tom dnes Česká televize. Justice se případem zabývala přes dva roky. Konvička byl kvůli svým prohlášením na internetu stíhán pro podezření z podněcování k nenávisti vůči islámskému náboženství.
Miloš Zeman, prezident ČR

Zeman by si pražskou kavárnu musel vymyslet, i kdyby neexistovala, míní politolog

Praha – Politolog Milan Znoj se zamýšlí nad působením českého prezidenta Miloše Zemana. Označuje ho za plebiscitního prezidenta, který hojně využívá populistických manévrů. Lidé, co na něj házeli vajíčka k výročí 17. listopadu na Albertově v roce 2014, byl dav, který Zeman pojmenoval jako pražská kavárna a intelektuálové odcizení lidu, píše na blogu serveru Aktuálně.cz Znoj.

Více souvisejících

Martin Konvička Blok proti islámu Islám v České republice nechceme (IvČRN)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

včera

včera

včera

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy