Úsvit jde do voleb s krajskými lídry z Bloku proti islamizaci

Praha - Předsednictvo Úsvitu-Národní koalice dnes odsouhlasilo společný postup do krajských a senátních i parlamentních voleb s krajskými lídry sdruženými v Bloku proti islamizaci (BPi). Úsvit původně uzavřel smlouvu o volební spolupráci s Blokem proti islámu. Jeho vedení ale v dubnu smlouvu vypovědělo.

Na tiskové konferenci byli dnes konkrétně představeni předsedkyně divize BPi Iva Procházková za Ústecký kraj, předsedkyně BPi, speciální pedagožka Jana Borkovcová za kraj Vysočina, báňský záchranář Pavel Koruna za Moravskoslezský kraj a předseda divize BPi Roman Bakala za Plzeňský kraj.

Další místa pro krajské a senátní kandidátky projedná volební štáb hnutí příští úterý.

Úsvit také připomněl, že se v pátek 13. května uskuteční v Poslanecké sněmovně konference Pevnost Evropa, které se zúčastní politické strany a hnutí, které se rozhodly společně zvolit jednotný postup, jak zastavit plíživý plán  Evropské unie a zastavit imigrační a islamistickou krizi. Svou účast podle tiskové zprávy závazně potvrdili zástupci z  Německa, Rakouska, Polska, Nizozemí, Francie, Španělska, Itálie, Estonska, Litvy, Egypta a dalších států.

„Předsednictvo pověřilo předsedu strany Miroslava Lidinského, aby na konferenci Pevnost Evropa prosazoval celoevropskou petici proti kvótám," řekl na konferenci tiskový mluvčí Úsvitu Jan Zilvar.

Související

39. sjezd ČSSD

Volby ovlivní stranické rozpočty. ČSSD zřejmě přijde o miliony

Praha - Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny rozhodnou také o tom, zda a kolik peněz strany budou dostávat od státu. Tyto příspěvky totiž mohou tvořit značnou část stranických rozpočtů. Za loňský rok strany ze státního rozpočtu dostaly podle ministerstva financí za poslanecké mandáty celkem 171 milionů korun, příští rok to bude kvůli navýšení příspěvku na mandát 180 milionů korun.

Více souvisejících

Úsvit - Národní koalice Blok proti islámu Volby 2016

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Léky, ilustrační fotografie.

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

včera

včera

včera

Dánský Notre-Dame: Ikonická budova Kodaně v plamenech, zhroucení věže lidem vyrazilo dech

Dánskou historickou budovu staré burzy v centru Kodaně zachvátil požár. Børsen ze 17. století je jednou z nejstarších budov města a podle serveru BBC zhroucení ikonické věže obyvatelům Dánska vyrazilo dech.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy