Praha - Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš čas od času na svém facebookovém profilu zveřejňuje zprávy či dotazy, které mu posílají občané. Jeden z nich se týká elektronické evidence tržeb a toho, jak vše zpomaluje. Nestěžuje si však hospodský, jak by se dalo čekat, ale host.
„'Chcu si dát svejch dvanáct piv na lístek a jít dom,' napsal mi Luboš Krňávek a vyjádřil svou hlubokou obavu z vydávání účtenek: 'Nestihnu se ani pořádně opít, protože než to tam pingl nacvaká tak začnu střízlivět',” tlumočí Babiš zprávu, kterou od jednoho z občanů obdržel.
A hned mu na ni také odpověděl. „Luboši, Luboši, v novinách nedávno dávali statistiku, že člověk v hospodě vypije průměrně 2 piva za hodinu. Teda ve městě, na vesnici o něco víc. Fakt bych rád věděl, kolik dáte vy. A já se s váma vsadím, že až se váš hospodský s kasou zacvičí, bude to frčet tak rychle, že byste nestíhal ani panáky, natož pivo. Tak na zdraví,” vzkazuje pivařovi ministr.
Šéf státní kasy si také pochcaluje, jak dobře se Česku daří. „Naše země má velice dobře našlápnuto. Jednak máme u nás doma tradici silného průmyslu a chytrých lidí a zároveň máme za sebou jeden z nejlepších hospodářských roků naší země. Máme nejlepší rozpočet, který je přebytkový, poprvé od roku 1994, ke konci roku snížíme zadlužení naší země oproti nástupu této vlády minimálně o 40 miliard korun, jsme sedmá nejméně zadlužená země v rámci EU a zadlužení budeme dále snižovat,” libuje si.
„Prostě máme fakt našlápnuto na úspěšnou éru a doufám, že v příštím roce všech těchto faktorů využijeme. Nemá smysl si stěžovat, že něco nejde. Když chcete žít v lepším světě, tak pro to sám musíte něco udělat. Já jsem šel třeba do politiky, což bylo asi jedno z nejtěžších rozhodnutí v mém životě. Vlastně není dne, kdy bych toho nelitoval, ale pak je konec roku a zjistíte, že se mi podařilo uhájit přebytek rozpočtu proti plýtvání koaličních partnerů, a vidím, že ta moje mise prostě má smysl,” tvrdí Babiš.
Související
Babiš přirovnal Sáncheze k Merkelové. Španělsko by vyloučil ze Schengenu
Babiš vyzval k uzavření Schengenu pro Španělsko. Macinka by volil mírnější postup
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Na Blízkém východě vzniká druhé NATO. Saudská Arábie, Turecko a Pákistán uzavřely významnou dohodu
před 1 hodinou
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
před 2 hodinami
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
před 3 hodinami
Trump podepsal zavedení nových cel
před 4 hodinami
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
před 5 hodinami
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
před 7 hodinami
Thajskem otřásl krvavý incident. Student zabil nejméně šest lidí
před 8 hodinami
Stávající pomoc Kyjevu nestačí. Ukrajina čelí stále intenzivnějším ruským úderům
před 9 hodinami
Bude až 34 stupňů. Meteorologové očekávají návrat tropického počasí
včera
České oscarové hlasování je v plném proudu. Šanci má pět filmů
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Knížáka posmrtně rehabilitovali. Za minulého režimu strávil měsíce ve vazbě
včera
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
včera
V NATO nikdy nebudeme, míní bývalý šéf ukrajinské armády Zalužnyj
včera
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
včera
Policie objasnila pomníček. V případu vraždy z roku 2010 pomohly vzorky DNA
včera
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
včera
Ukrajinské sankce opět zafungovaly. Dvě ruské rafinérie schytaly úder
včera
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
včera
Tropické počasí stále sužuje jižní Moravu. Meteorologové avizují další vedra
Tropické počasí bude v následujících hodinách trápit především jižní Moravu. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové zároveň avizují, že již o víkendu by se horké počasí mělo vrátit i na další místa v republice.
Zdroj: Jan Hrabě